•  
    CZV   CIB
    78 : 68
    Sep 28, Fri 20.00
  •  
    CZV   ULM
    88 : 73
    Oct 2, Tue 19.00
  •  
    BUD   CZV
    71 : 87
    Oct 7, Sun 19.00
  •  
    MON   CZV
    63 : 66
    Oct 10, Wed 19.45
  •  
    CZV   KRK
    80 : 66
    Oct 13, Sat 17.00
  •  
    CZV   AND
    85 : 79
    Oct 16, Tue 19.00
  •  
    CZV   IGO
    96 : 75
    Oct 20, Sat 21.00
  •  
    BRE   CZV
    69 : 61
    Oct 24, Wed 20.30
  •  
    FMP   CZV
    72 : 81
    Oct 27, Sat 18.30
  •  
    CZV   GSO
    87 : 57
    Oct 30, Tue 19.00
  •  
    CZV   CED
    94 : 79
    Nov 3, Sat 21.00
  •  
    ULM   CZV
    95 : 80
    Nov 7, Wed 19.30
  •  
    OLI   CZV
    60 : 83
    Nov 10, Sat 17.00
  •  
    CZV   MON
    75 : 91
    Nov 14, Wed 19.00
  •  
    CZV   MOR
    104 : 71
    Nov 17, Sat 19.00
  •  
    AND   CZV
    91 : 80
    Nov 20, Tue 20.00
  •  
    PAR   CZV
    71 : 77
    Nov 24, Sat 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    97 : 70
    Dec 9, Sun 19.00
  •  
    CZV   BRE
    103 : 67
    Dec 12, Wed 19.00
  •  
    MEG   CZV
    68 : 78
    Dec 15, Sat 19.00
  •  
    GSO   CZV
    83 : 100
    Dec 19, Wed 18.00
  •  
    CIB   CZV
    54 : 76
    Dec 22, Sat 17.00
  •  
    CZV   BUD
    86 : 72
    Dec 30, Sun 19.00
  •  
    CZV   CSP
    83 : 71
    Jan 2, Wed 20.00
  •  
    KRK   CZV
    66 : 96
    Jan 4, Fri 18.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 74
    Jan 8, Tue 20.45
  •  
    VBC   CZV
    92 : 76
    Jan 16, Wed 20.45
  •  
    CZV   VBC
    81 : 82
    Jan 23, Wed 19.00
  •  
    CSP   CZV
    72 : 71
    Jan 29, Tue 21.00
  •  
    CZV   PET
    89 : 61
    Feb 2, Sat 19.00
  •  
    CZV   UNI
    105 : 89
    Feb 5, Tue 18.45
  •  
    MOR   CZV
    57 : 90
    Feb 9, Sat 19.00
  •  
    CZV   PAR
    70 : 68
    Mar 3, Sun 18.00
  •  
    ZAD   CZV
    69 : 87
    Mar 9, Sat 17.00
  •  
    CZV   MEG
    100 : 76
    Mar 16, Sat 19.00
1Crvena zvezda mts21/1
2Cedevita16/6
3Budućnost VOLI16/6
4Partizan NIS14/8
5Mega Bemax10/12
6FMP10/12
7Cibona9/13
8Mornar 8/14
9Igokea7/15
10Krka NM7/15
11Zadar7/15
12Olimpija Petrol6/16






VESTI

20.01.2018 /

Alen Omić novi centar Crvene zvezde mts!

Slovenački reprezentativac Alen Omić, novo je pojačanje KK Crvena zvezda mts na centarskoj poziciji.U intervjuu za zvanični sajt kluba, Alen priča o ispunjenju dečačke želje i velikom izazovu koji donosi igranje u Crvenoj zvezdi.
Slovenački centar Alen Omić potpisao je ugovor sa Crvenom zvezdom mts do kraja sezone!

Prethodnih nekoliko dana pojavila se informacija da će se KK Crvena zvezda mts pojačati iskusnim ali mladim, slovenačkim centrom Alenom Omićem.

Slovenac bi trebalo da bude prava pomoć iskusnom Peri Antiću koji "ostavlja srce na terenu” ali mu je neophodna pomoć.

Omić je do sada igrao u Hapoelu iz Jerusalima i veoma se obradovao mogućnosti da igra za klub za koji navija od mladosti.

Međutim, poznat je  i stav navijača Zvezde da igrači koji su iz komšiluka "nisu dovoljno kvalitetni” koji predstavlja jedinu prepreku da se mladom Slovencu ispuni san da zaigra za najveći srpski klub.

Vođeni prethodnim problemima, porazgovarali smo sa Alenom Omićem i dobili odgovore na neka pitanja nakon kojih će javnost u Srbiji malo bolje upoznati ovog košarkaša:

"Počeo sam svoju košarkašku priču u Zlatorogu, i nakon toga put je za svakoga ko želi da napreduje u slovenačkoj košarci sličan. Prešao sam u Olimpiju 2012.godine. U međuvremenu, postao sam i reprezentativac Slovenije, a kasnije me put vodi u Gran Kanariju,Anadolu EFES, pa Unikahu”.

Mnogi pamte upravo sjajnu sezonu u Unikahi, ali i gest iz finalne utakmice Evrokupa protiv Valensije, kada je Omić zaradio isključenje jer je utrčao na parket iako nije bio u igri – kako bi branio saigrača Nemanju Nedovića, nekadašnjeg igrača Crvene zvezde i srpskog reprezentativca:

"Neda je bio moj najbolji prijatelj u Unikahi, momak koji mi je mnogo pomogao na ličnom planu da se snadjem u Malagi, i neko ko je puno doprineo da osvojimo Evrokup, najveći klupski trofej do sada u mojoj karijeri.  Nekako su me Zvezdaši pratili odmalena još u Sloveniji, imam puno prijatelja medju njima, uostalom nije tajna da je Crvena zvezda izuzetno popularna u Sloveniji” rekao je Omić i dodao:.  

"Uostalom imam jako puno prijatelja i drugara među Srbima koji žive u Sloveniji, taj mentalitet i narod su mi jako bliski, tu nema nikakve tajne, uostalom ima li razlike? I te ljude doživljavam kao svoje, mentalitet nam je isti!

Stav da igrači iz "neprijateljskog komšiluka "nisu dovoljno kvalitetni za Crvenu zvezdu” komentariše na svoj način:



ta je to neprijateljski komšiluk? sa druge strane imam kvalitet za Crvenu zvezdu i verujem da je ovo najveći izazov u mojoj karijeri. Narod u Srbiji doživljavam kao sebi blizak, uostalom imao sam još znatno ranije ideju da apliciram za srpski pasoš uz maternji slovenački. Ja kao Slovenac nisam što se vere tiče neko koga to baš zanima, odmah i da dodam, ljude delim na one dobre i loše, trećeg nema. Ako baš nekoga i interesuje, ateista sam, pa neka bude da je Crvena zvezda moja nada i vera, jer je meni košarka na prvom mestu”, rekao je Omić, koji je dodao da u slobodno vreme vrlo rado pogleda i filmove Emira Kusturice, a neka pisana dela Andrića i Selimovića zna gotovo napamet.

Kako saznajemo, kada je saznao za inicijalne kontakte i interesovanje crveno-belih , slovenački reprezentativac insistirao je na prelasku u Beograd i Crvenu zvezdu , u koju dolazi bez obeštećenja iz Hapoela. Takođe, svoju ulogu imao je i Nemanja Nedović, koji je izgradio veliko prijateljstvo sa slovenačkim centrom.

Omić je reprezentativac Slovenije već 4 godine, sa Olimpijom je osvojio nacionalni kup i dva superupa, dok je u dresu Unikahe prošle sezone upravo sa Nemanjom Nedovićem slavio osvajanje Evrokupa. 


Nakon Jake Blažiča, Alen Omić je drugi reprezentativac Slovenije koji će nositi dres KK Crvena zvezda mts. Nadajmo se da će ostaviti i isti trag i osvajati trofeje kao i Jaka.

Bivši centar Olimpije, Gran Kanarije, Anadolu EFES-a i Hapoela iz Jerusalima, potpisao je ugovor sa šampionima ABA i KLS do kraja sezone.

Slovenački reprezentativac  je od 2014.godine, visok je 216 centimetara, igra na poziciji centra i ima 25 godina.

Srećno Alene i dobro došao u Crvenu zvezdu!