•  
    CZV   CIB
    78 : 68
    Sep 28, Fri 20.00
  •  
    CZV   ULM
    88 : 73
    Oct 2, Tue 19.00
  •  
    BUD   CZV
    71 : 87
    Oct 7, Sun 19.00
  •  
    MON   CZV
    63 : 66
    Oct 10, Wed 19.45
  •  
    CZV   KRK
    80 : 66
    Oct 13, Sat 17.00
  •  
    CZV   AND
    85 : 79
    Oct 16, Tue 19.00
  •  
    CZV   IGO
    96 : 75
    Oct 20, Sat 21.00
  •  
    BRE   CZV
    69 : 61
    Oct 24, Wed 20.30
  •  
    FMP   CZV
    72 : 81
    Oct 27, Sat 18.30
  •  
    CZV   GSO
    87 : 57
    Oct 30, Tue 19.00
  •  
    CZV   CED
    94 : 79
    Nov 3, Sat 21.00
  •  
    ULM   CZV
    95 : 80
    Nov 7, Wed 19.30
  •  
    OLI   CZV
    60 : 83
    Nov 10, Sat 17.00
  •  
    CZV   MON
    75 : 91
    Nov 14, Wed 19.00
  •  
    CZV   MOR
    104 : 71
    Nov 17, Sat 19.00
  •  
    AND   CZV
    91 : 80
    Nov 20, Tue 20.00
  •  
    PAR   CZV
    71 : 77
    Nov 24, Sat 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    97 : 70
    Dec 9, Sun 19.00
  •  
    CZV   BRE
    103 : 67
    Dec 12, Wed 19.00
  •  
    MEG   CZV
    68 : 78
    Dec 15, Sat 19.00
  •  
    GSO   CZV
    83 : 100
    Dec 19, Wed 18.00
  •  
    CIB   CZV
    54 : 76
    Dec 22, Sat 17.00
  •  
    CZV   BUD
    86 : 72
    Dec 30, Sun 19.00
  •  
    CZV   CSP
    83 : 71
    Jan 2, Wed 20.00
  •  
    KRK   CZV
    66 : 96
    Jan 4, Fri 18.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 74
    Jan 8, Tue 20.45
  •  
    VBC   CZV
    92 : 76
    Jan 16, Wed 20.45
  •  
    CZV   VBC
    81 : 82
    Jan 23, Wed 19.00
  •  
    CSP   CZV
    72 : 71
    Jan 29, Tue 21.00
  •  
    CZV   PET
    89 : 61
    Feb 2, Sat 19.00
  •  
    CZV   UNI
    105 : 89
    Feb 5, Tue 18.45
  •  
    MOR   CZV
    57 : 90
    Feb 9, Sat 19.00
  •  
    CZV   PAR
    - : -
    Mar 2, Sat 18.00
  •  
    ZAD   CZV
    - : -
    Mar 9, Sat 17.00
  •  
    CZV   MEG
    - : -
    Mar 16, Sat 19.00
KK Crvena zvezda mts
VS
KK Partizan
02. Mart 2019.
18:00
1Crvena zvezda mts17/1
2Cedevita13/5
3Budućnost VOLI12/5
4Partizan NIS12/6
5Mega Bemax9/9
6FMP8/10
7Cibona7/11
8Mornar 7/10
9Igokea6/12
10Zadar6/12
11Petrol Olimpija5/13
12Krka5/13






VESTI

21.05.2018 /

Crvena zvezda – Vršac 1:0

Košarkaši Crvene zvezde mts savladali su Vršac u prvoj četvrtfinalnoj plejof seriji Superlige Srbije. Crveno-beli su u dvorani ’’Aleksandar Nikolić’’ slavili rezultatom 89:50 (21:11, 29:16, 19:13, 20:10).
Košarkaši Crvene zvezde mts sigurno su započeli odbranu trona. U prvom meču četvrtfinalne serije plejofa Superlige Srbije, crveno-beli su savladali Vršac rezultatom 89:50 (21:11, 29:16, 19:13, 20:10). Utakmica je u potpunosti bila pod kontrolom izabranika Milenka Topića koji su od početka do kraja igrali veoma dobro u odbrani. Brz protok lopte i veoma dobri procenti šuta omogućili su Zvezdi da rutinski i ubedljivo trijumfuje.

Polovinom prve deonice crveno-beli su preuzeli kontrolu nad utakmicom. Sjajnu seriju pokrenuo je respoloženi Dejan Davidovac koji je trojkom odvojio svoju ekipu na plus 5 – 16:11. Dobra odbrana i odlične napadačke role Nikole Jovanovića i Filipa Čovića doneli su Zvezdi dvocifreno vođstvo, a i konačan rezultat na kraju prve deonice – 21:11.

Izabranici Milenka Topića bili su u dobrom ritmu i u nastavku utakmice. Dobra odbrana dozvolila im je da ubrzaju napad. U takvoj igri najbolje su se snalazili Filip Čović i Ognjen Dobrić koji su bili ključni igrači u kontranapadima. Kada se novim poenima pridružio odlični Alen Omić crveno-beli su stekli plus od 20 poena i to na nešto više od dva minuta pre kraja prvog poluvremena – 42:22. 

Do poluvremena prednost je dodatno rasla i poeni Tejlora Ročestija uz prekršaj doneli su crveno-belima 23 poena prednosti nakon 20 uvodnih minuga (50:27). 

Vršac je na krilima juniora Crvene zvezde Stefana Momirova bolje započeo treći period i uspeo da smanji prednost uvodnom serijom 6:1, ali su se izabranici Milenka Topića brzo konsolidovali. U narednih sedam minuta gosti su postigli samo pet poena i u završnici perioda nova trojka Dobrića donela je najveću prednost od 31 poena – 69:38.

Svako pitanje pobednika je bilo rešeno i trener Topić je želeo da preostalo vreme iskoristi za odmor nosioca igre da bi ekipa zadržala svežinu i za revanš meč. Druga utakmica četvrtfinalne plejof serije zakazana je za sredu u Vršcu.

Crvena zvezda mts – Vršac 89:50 (21:11, 29:16, 19:13, 20:10)

Crvena zvezda mts: Čović 5 (5as), Davidovac 10, Lazić, Radanov 12, Antić 1, Dobrić 13 (5sk), Feldin 14, Janković 6 (6sk), Ročesti 9 (8as), Omić 12, Lesor 4, Jovanović 6 (8sk).

Nikola Jovanović:

''Bitna pobeda za nas. Želeli smo da počnemo plejof seriju pobedom. Preneli smo energiju sa treninga na utakmicu i uspeli smo da ostvarimo na terenu šta nam je trener govorio pre početka utakmice''

Milenko Topić:

''Važno je da smo započeli četvrtfinale pobedom. Bitan je način na koji smo došli do nje. Šta nije valjalo u prethodnom periodu, pokušali smo u toku pauze da to popravimo i mislim da smo deo toga uspeli da ispravimo. Mislim da smo u pas igri i trčanju napravili iskorak. Možda Vršac, uz dužno poštovanje, nije merilo. Raduje broj asistencija, timska igra i da smo u odbrani igrali jedan za drugog. Na kraju je to donelo razliku. 

Bez lažne skromnosti, idemo u Vršac da pobedimo. Uz ovakav pristup, zalaganje i pritisak na lopti mislim da to možemo da ostvarimo. Treba da zadržimo ovakav pristup i da tretiramo Vršac kao ozbiljnu ekipu. Odmorićemo se malo, a onda uraditi još jedan ozbiljan trening pred putovanje u Vršac''