•  
    CZV   ZAD
    113 : 65
    Jan 2, Mon 19.00
  •  
    ZAL   CZV
    61 : 77
    Jan 6, Fri 19.00
  •  
    MEG   CZV
    69 : 81
    Jan 9, Mon 18.00
  •  
    CZV   FNB
    75 : 73
    Jan 12, Thu 20.45
  •  
    CZV   KRK
    79 : 62
    Jan 15, Sun 17.00
  •  
    MTA   CZV
    67 : 71
    Jan 19, Thu 20.05
  •  
    IGK   CZV
    68 : 77
    Jan 21, Sat 17.00
  •  
    BKN   CZV
    69 : 87
    Jan 24, Tue 21.00
  •  
    CZV   PAO
    72 : 66
    Jan 26, Thu 19.00
  •  
    CZV   MRN
    82 : 71
    Jan 30, Mon 18.00
  •  
    CZV   EFS
    72 : 86
    Feb 3, Fri 20.45
  •  
    PAR   CZV
    86 : 81
    Feb 5, Sun 18.00
  •  
    CSK   CZV
    102 : 80
    Feb 9, Thu 19.00
  •  
    CZV   CIB
    69 : 56
    Feb 12, Sun 17.00
  •  
    KSK   CZV
    61 : 98
    Feb 14, Tue 18.00
  •  
    CZV   GSO
    77 : 58
    Feb 23, Thu 19.00
  •  
    CZV   OLP
    88 : 67
    Feb 27, Mon 18.00
  •  
    CZV   BRO
    74 : 60
    Mar 2, Thu 19.00
  •  
    FMP   CZV
    76 : 84
    Mar 6, Mon 21.00
  •  
    RMB   CZV
    98 : 68
    Mar 10, Fri 21.00
  •  
    CZV   BDV
    82 : 66
    Mar 13, Mon 21.00
  •  
    EA7   CZV
    71 : 78
    Mar 16, Thu 20.45
  •  
    CZV   BDV
    82 : 67
    Mar 19, Sun 19.00
  •  
    CZV   OLY
    64 : 66
    Mar 22, Wed 19.00
  •  
    FCB   CZV
    67 : 54
    Mar 24, Fri 21.00
  •  
    BDV   CZV
    63 : 57
    Mar 28, Tue 20.00
  •  
    CZV   UNK
    83 : 65
    Mar 31, Fri 19.00
  •  
    CZV   BDV
    82 : 59
    Apr 4, Tue 19.00
  •  
    DDI   CZV
    78 : 62
    Apr 7, Fri 19.00
  •  
    CZV   CED
    81 : 66
    Apr 10, Mon 19.00
  •  
    CZV   CED
    84 : 73
    Apr 11, Tue 18.30
  •  
    CED   CZV
    61 : 77
    Apr 13, Thu 19.00
  •  
    SPA   CZV
    54 : 89
    Apr 21, Fri 19.00
  •  
    CZV   PAR
    85 : 74
    Apr 25, Tue 20.00
  •  
    FMP   CZV
    - : -
    Apr 29, Sat 15.00
  •  
    CZV   MEG
    - : -
    May 2, Tue 18.00
  •  
    VRŠ   CZV
    - : -
    May 6, Sat 20.00
  •  
    BOR   CZV
    - : -
    May 9, Tue 20.00
  •  
    CZV   DYN
    - : -
    May 12, Fri 20.00
  •  
    CZV   SPA
    - : -
    May 15, Mon 20.00
  •  
    PAR   CZV
    - : -
    May 18, Thu 20.00
  •  
    CZV   FMP
    - : -
    May 22, Mon 20.00
  •  
    MEG   CZV
    - : -
    May 25, Thu 20.00
  •  
    CZV   VRŠ
    - : -
    May 28, Sun 20.00
  •  
    CZV   BOR
    - : -
    May 31, Wed 20.00
  •  
    DYN   CZV
    - : -
    Jun 3, Sat 20.00
FMP
VS
KK Crvena zvezda mts
29. April 2017.
15:00
1Crvena zvezda mts25/1
2Cedevita20/6
3Partizan NIS19/7
4Budućnost VOLI18/8
5Igokea13/13
6Mega Leks 11/15
7Cibona11/15
8Mornar Bar10/16
9FMP Železnik 10/16
10Karpoš Sokoli10/16
11Union Olimpija10/16
12Zadar9/17
13MZT Skopje Aerodrom8/18
14Krka8/18

VESTI

19.03.2017 /

Crvena zvezda povela u polufinalu

Košarkaši Crvene zvezde pobedili Budućnost sa 82:67 pred 6000 gledalaca i poveli sa 1:0 u polufinalnoj seriji plej ofa ABA lige. Druga utakmica 28.marta u Podgorici.
Košarkaši Crvene zvezde mts pobedili su Budućnost VOLI u prvom polufinalnom meču plej-ofa ABA lige - 82: 67 (21:17, 22:14,19:18,20:18)

Gudurić i Simonović sa po 18 poena bili su najefikasniji u pobedničkoj ekipi. Gudurić je trojke šutirao 4/7, Simonović 3/5, a istakao se i centar Ognjen Kuzmić sa 14 poena, uz šut za dva poena 5/5. 

Crvena zvezda je odbranila domaći teren i u drugoj utakmici u Podgorici 28. marta ima prvu meč loptu za finale.

Izabranici Dejana Radonjića bez problema upisali su treći trijumf ove sezone protiv Budućnosti, vodili su praktično ceo meč, a razlika je najviše iznosila 20 poena sredinom treće četvrtine. 




Prva četvrtina donela je izjednačenu, borbenu utakmicu na obe strane terena pred punom halom "Aleksandar Nikolić". Ekipe su se u uvodnim minutima smenjivale u vođstvu, da bi Zvezda sredinom deonice uspostavila kontrolu i počela da "gradi" prednost. 

Crveno-beli posle prvog poluvremena imali prednost od 12 poena, 43:31. 

Prvo poluvreme obeležila je sjajna borbenost Branka Lazića koji se u borbi za loptu bacio u publiku i dobio ovacije navijača u hali „Aleksandar Nikolić", a najefikasniji posle 20 minuta bili su Kuzmić sa 14 i Simonović sa 13 poena.

U trećoj deonici, poenima Simonovića i Dženkinsa, nakon toga i "vezanim" trojkama Gudurića, Crvena zvezda je stekla dvocifrenu prednost i uspevala da je održi tokom finiša utakmice, i pored činjenice da su gosti pretili trojkama Vranješa, crveno-beli su  mirnom završnicom savladali goste iz Podgorice. 



Podgoričane su predvodili Kanađanin Oven Klasen sa 12 i Nemanja Vranješ sa 11 poena. 

KK Crvena zvezda mts: Volters 7,Tompson 2, Dangubić 5, Mitrović, Lazić 2, Simonović 18,Rakićević, Dženkins 8+7 as,Gudurić 18 (za tri 7-4),Kuzmić 14, Bjelica 8.

Trener Dejan Radonjić na početku konferencije prvo se osvrnuo na fantastičan ambijent i ispunjenu dvoranu:

"Moram na početku da se zahvalim navijačima na ambijentu koji je bio izvanredan. S obzirom na veličinu i težinu utakmice bilo nam je bitno i značajno da i oni budu tu. Zahvalan sam im na tome!Imamo težak ritam utakmicama pred nama. Dolazi Olimpijakos, pa idemo u Barselonu, pa u Podgoricu, pa Uniks. To nije teško... to je... Ali, borićemo se, kao što smo se i do sada borili. Daćemo sve od sebe da budemo dobri. Taj ritam retko ko može da razume koliko je težak, možda nas 20 koji smo u tom ritmu
" rekao je trener crveno-belih, koji je nakon toga odgovorio i na pitanje novinara o zdravstvenom stanju Stefana Jovića:



"Rekao sam da je Jović bolje, ali sada se i na povredu nadovezala bolest. Nadam se da neće da ga "prikuje" za krevet. Da je ovo "igrica" i da ga onda ubacimo, ali bez treninga ne može da bude u timu. To nije dobro za ekipu, ali ni za njegovo zdravlje. O njegovom stanju znaćemo više tokom nedelje" rekao je trener crveno-belih, koji će nakon tromosečne pauze prvi put izvestni ekipu na parket "Kombank Arene" u ponedeljak uveče, pred evroligašku utakmicu sa Olimpijakosom u sredu od 19 časova.