11Igokea3/5
12Mornar2/6

28.05.2018 /

Crvena zvezda povela u seriji protiv večitog rivala

Košarkaši Crvene zvezde mts savladali su večitog rivala Partizan u prvom meču polufinalne plejof serije Superlige Srbije. Crveno-beli su pred svojim navijačima u dvorani ’’Aleksandar Nikolić’’ slavili rezultatom 87:62 (23:15, 18:18, 20:19, 26:10).
Košarkaši Crvene zvezde imali su jasan plan i gotovo do tančina ga sproveli u delo. Najave iz crveno-belog tabora pred utakmicu govorile su da je ključ u čvrstini i oni su to upravo i pokazali. Izabranici Milenka Topića bili su energični i odlučni. Briljirao je Tejlor Ročesti, ali je imao i adekvatnu podršku u saigračima gotovo 40 minuta. Na kraju, sasvim zasluženo, Crvena zvezda je savladala Partizan rezultatom 87:62 (23:15, 18:18, 20:19, 26:10) i povela u polufinalnoj plejof seriji Superlige Srbije.

Na taj način, crveno-beli su došli do prve meč lopte i u sredu će protiv ’’večitog rivala’’ tražiti plasman u finale. U drugoj utakmici domaćin će biti Partizan.

Početak utakmice u potpunosti je pripao Tejloru Ročestiju. Fantastični plejmejker crveno-belih je bio u izuzetnom šuterskom ritmu. Iako su gosti poveli 5:10, Ročestijeva serija poena predvodila je crveno-bele. Kapiten Branko Lazić pogodio je trojku, a ostalih 14 poena bili su delo Amerikanca. Kada je Alen Omić pogodio uz faul serija se produžila na 15:0 i Zvezda je došla do prvog dvociffrenog vođstva – 20:10.

Do kraja prvog perioda izabranici Milenka Topića su čvrstom odbranom sačuvali vođstvo – 23:15. Tri minuta crveno-beli nisu mogli do koša u drugoj deonici, a onda je ponovo pogodio Ročesti. Međutim, Von je vratio poenima uz faul i Partizan je prišao na četiri poena zaostatka – 25:21. Nalet rivala odbio je Ognjen Dobrić trojkom, a onda je sa iste distance pogodio Pero Antić, a pogodak Džejmsa Feldina za tri poena doneo je Zvezdi najveće vođstvo – 34:22.
Crveno-beli su sačuvali vođstvo do kraja poluvremena, a prednost je smanjio u poslednjoj sekundi Vilijams-Gos pogotkom za tri poena – 41:33.

Veoma čvrsto sa obe strane igralo se u nastavku meča. Zvezda je čuvala prednost zahvaljujući dobroj odbrani. Partizan je u nekoliko navrata pretio, ali su crveno-beli uvek imali spreman odgovor. Kada su gosti prišli u završnici perioda, pogađali su Filip Čović i Dejan Davidovac za tri poena i vratili svom timu dvocifreno vođstvo – 61:50.

Smanjili su gosti preko Đoka Šalića, ali je početkom poslednjeg perioda Dejan Davidovac pogodio novu trojku, a potom i Alen Omić zakucao na sjajnu asistenicju Filipa Čovića. Zvezda je imala 14 poena prednosti i sigurno koračala ka vođstvu u seriji.

Do poslednjeg zvuka sirene u dvorani ’’Aleksandar Nikolić’’ pitanje pobednika se nije postavljalo. Crvena zvezda je sigurno privela meč kraju i ostvarila veoma važnu pobedu.

Crvena zvezda mts – Partizan Nis 87:62 (23:15, 18:18, 20:19, 26:10)

Crvena zvezda mts: Čović 6, Davidovac 10, Lazić 8, Radanov 2, Antić 5, Dobrić 10 , Feldin 8, Janković 1, Ročesti 22 (6sk, 5as), Omić 15 (6sk), Lesor, Jovanović.

Džejms Feldin:

’’Bio je ovo odličan početak serije. Dugo smo čekali na ovu utakmicu, ali moramo da shvatimo da je ovo samo jedna utakmica. Igraćemo sada pred njihovima navijačima, ali moramo da izađemo sa istom energijom. Ukoliko bude tako očekujem isti ishod.

Trener je imao dobar plan i dobro nas je pripremio. Svi smo bili fokusirani i koncentrisani da obavimo svoje zadatke. Kada Tejlor (Ročesti) igra onako kako igra prvo poluvreme, zaista nas je teško dobiti''

Milenko Topić:

''Važna i bitna pobeda za nas. Kada se igra na dve dobijene, a imamo prednost domaćeg terena. Raduje način na koji smo došli do pobede, a to je – timska igra, podređenost kolektivu i timska igra. Tome smo težili posle Aba lige i tog nesrećnog finala, da dođemo do ovog nivoa i pokažemo igre koje smo prikazivali u Evroligi. Možda je razlika prevelika, ali mislim da su to ovi momci zaslužili svojim odnosom prema igri.

Imali smo u prvom poluvremenu probleme sa Partizanovom agresivnom odbranom po celom terenu i imali smo sedam ili osam izgubljenih lopti u tom delu. Na kraju, ukupno 10 što je odlično. Kao što smo već čuli, samo 1:0 je i sigurno je da će druga utakmica biti teža. Sigurno ćemo dobiti reakciju Partizana koji će igrati pred svojim navijačima i ukoliko želimo da pobimo moraćemo da budemo na ovom nivou, ako ne i da odigramo još jače.''