•  
    CZV   CIB
    78 : 68
    Sep 28, Fri 20.00
  •  
    CZV   ULM
    88 : 73
    Oct 2, Tue 19.00
  •  
    BUD   CZV
    71 : 87
    Oct 7, Sun 19.00
  •  
    MON   CZV
    63 : 66
    Oct 10, Wed 19.45
  •  
    CZV   KRK
    80 : 66
    Oct 13, Sat 17.00
  •  
    CZV   AND
    85 : 79
    Oct 16, Tue 19.00
  •  
    CZV   IGO
    96 : 75
    Oct 20, Sat 21.00
  •  
    BRE   CZV
    69 : 61
    Oct 24, Wed 20.30
  •  
    FMP   CZV
    72 : 81
    Oct 27, Sat 18.30
  •  
    CZV   GSO
    87 : 57
    Oct 30, Tue 19.00
  •  
    CZV   CED
    94 : 79
    Nov 3, Sat 21.00
  •  
    ULM   CZV
    95 : 80
    Nov 7, Wed 19.30
  •  
    OLI   CZV
    60 : 83
    Nov 10, Sat 17.00
  •  
    CZV   MON
    - : -
    Nov 14, Wed 19.00
  •  
    CZV   MOR
    - : -
    Nov 17, Sat 19.00
  •  
    AND   CZV
    - : -
    Nov 20, Tue 20.00
  •  
    PAR   CZV
    - : -
    Nov 24, Sat 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    - : -
    Dec 9, Sun 19.00
  •  
    CZV   BRE
    - : -
    Dec 12, Wed 19.00
  •  
    MEG   CZV
    - : -
    Dec 15, Sat 19.00
  •  
    GSO   CZV
    - : -
    Dec 18, Tue 18.00
  •  
    CIB   CZV
    - : -
    Dec 22, Sat 17.00
  •  
    CZV   BUD
    - : -
    Dec 30, Sun 19.00
KK Crvena zvezda mts
VS
AS Monaco
14. Novembar 2018.
19:00
1Crvena zvezda mts6/0
2Mega Bemax5/1
3Budućnost VOLI4/2
4Cibona 3/3
5Partizan NIS3/3
6FMP3/3
7Petrol Olimpija2/4
8Cedevita2/4
9Mornar2/4
10Igokea2/4
11Zadar2/4
12Krka2/4






VESTI

15.05.2018 /

Crvena zvezda sa pol pozicije startuje u plejofu

Košarkaši Crvene zvezde mts savladali su Tamiš u poslednjem kolu grupe A Superlige Srbije rezultatom 94:87 (29:17, 21:27, 17:23, 27:20). Na taj način crveno-beli su obezbedili prvo mesto u grupi pred početak plejofa.
Košarkaši Crvene zvezde mts savladali su Tamiš u poslednjem kolu grupe A Superlige. Pančevci su pružili snažan otpor, ali su crveno-beli u završnici odigrali dobru odbranu. Ključne poene u završnici postigli su Tejlor Ročesti i Dejan Davidovac i na taj način ostvarili nedostižnu razliku. Na kraju su izabranici Milenka Topića slavili rezultatom 94:87 i obezbedili prvo mesto u grupi A Superlige. 

Najefikasniji pojedinac u redovima Crvene zvezde bio je Alen Omić koji je meč završio sa 19 poena, 14 skokova i pet asistencija. Dvocifreni su bili još Džejms Feldin sa 17 koševa, Tejlor Ročesti ubacio je 11 i Ognjen Dobrić koji je postigao 10 poena.

Crveno-beli su bolje započeli utakmicu. Feldin je sa dve trojke i odličnim dodavanjem Branku Laziću u kontri kreirao prednost od devet poena razlike u ranoj fazi – 14:5. Krajem deonice Ognjen Dobrić je pogodio svoju prvu trojku na utakmici, a Davidovac polaganje koje je donelo Zvezdi dvocifreno vođstvo – 29:17.

Međutim, slabiji početak drugog perioda omogućio je motivisanom rivalu da napravi seriju 8:0 i potpuno se vrati u rezultatski egal koji je trajao gotovo do same završnice utakmice. Tamiš je bio veoma motivisan, koristio je prilike koje su im se ukazivale, ali je u završnici Crvena zvezda bila bolji tim.

Crveno-beli su odigrali čvrsto u odbrani kada je bilo najpotrebnije, a Ročesti i Davidovac postigli bitne poene koji su odredili pobednika u ovom meču.

Crvena zvezda je uspešno završila takmičenje u grupi A Superlige Srbije. Već naredne nedelje kreću odlučujuće bitke u plejofu, a crveno-beli brane trofej namenjen šampionu Srbije.

Crvena zvezda mts – Tamiš 94:87 (29:17, 21:27, 17:23, 27:20)

Crvena zvezda mts: Čović 4, Davidovac 10, Lazić 14, Radanov, Antić 7, Dobrić 10, Feldin 17 (5sk), Janković 2, Ročesti 11, Omić 19 (14sk, 5as), Lesor, Jovanović.

Alen Omić:

’’Svi smo znali da neće biti lagana utakmici i da oni neće doći sa belom zastavicom. Čestitam stručnom štabu na dobro pripremljenoj utakmici. Iako je bilo uspona i padova, ostvarili smo zadatak da budemo prvi na tabeli u našoj grupi. Treba se odmoriti i vratiti se na teren sa novom energijom jer znamo šta nas čeka u budućnosti’’

Milenko Topić:

’’Teška utakmici koju smo morali da pobedimo da bismo ostali na prvoj poziciji. Nismo uspeli da na teren prenesemo energiju koju smo imali na utakmicu. Mi smo mislima bili u plejofu. Ekipa Tamiša je doprinela našoj lošijoj partiji. Pojavila se bojazan i nedoumica u branjenju centralnog pika. Pokušali smo na više načina da to zaustavimo. Ponekad je bilo dobro, ali mnogo češće loše. Sve je ipak posledica toga što smo ušli mekano bez energije i bez kontakta. 

Imali smo zadatak da ostanemo na prvoj poziciji i to smo uradili. Odmorićemo se jedni od drugih jedan dan i spremamo se za plejof’’