11Igokea3/5
12Mornar2/6

10.10.2018 /

Crveno-beli slavili i u Monaku

Košarkaši Crvene zvezde mts produžili su trijumfalni niz u svim takmičenjima. U 2. kolu Evrokupa crveno-beli su na gostovanju savladali Monako rezultatom 63:66 (6:17, 18:12, 20:8, 19:29).
Košarkaši Crvene zvezde mts produžili su trijumfalni niz i zadržali epitet nepobedivih u sezoni 2018/2019. Nakon izuzetnog izdanja na gostovanju Podgorici i kraćeg zadržavanja u Beogradu, crveno-beli su slavili na gostovanju u 2. kolu Evrokupa.

Nakon velike borbe, izabranici Milana Tomića bili su čvršći i sigurniji u poslednjim minutima kada je i rešeno pitanje pobednika.

U prelomnim momentima zablistali su Majk Cirbes i Džo Regland. Cirbes je hvatao sve pod svojim i protivničkim obručom, a egzekucija je pripala Reglandu koji je na nešto više od 30 sekundi pre kraja pogodio trojku i nedugo zatim overio trijumf sa dva slobodna bacanja.

Na kraju, Crvena zvezda mts slavila je rezultatom 63:66 (6:17, 18:12, 20:8, 19:29).

Obe ekipe su ušle izrazito čvrsto u utakmicu. Mrežice su mirovale čak tri po minuta kada je Monako postigao prve poene. Crveno-beli su prvi put pogodili nakon pet minuta i to je bila trojka Muhameda Fajea. Tada je i krenula furiozna serija. Od 4:0 za Monako ređale su se minijature Bilija Berona, Majka Cirbesa, Boriše Simanića... Serija je trajala i nakon trojke Stratosa Perperoglua Crvena zvezda je povela 11 razlike pred odlazak na prvi odmor – 17:6.

Ritam utakmice je ponovo opao početkom druge deonice, ali su crveno-beli uspešno održavali prednost zahvaljujući dobroj odbrani. Međutim, u završnici drugog perioda Monako je napravio seriju 8:0 i posle dugo vremena izjednači – 24:24. Pet vezanih poena Bilija Berona odbila su nalet domaćina i Amerikanac je doneo svom timu pet poena prednosti pri odlasku na poluvreme – 24:29.

Izabranici Milana Tomića nisu mogli da pronađu ritam početkom trećeg perioda. Monako se u tom periodu bolje snašao i serijom 18:2 povratio vođstvo domaćinu – 42:31. Regland je prekinuo seriju rivala trojkom, ali crveno-beli su i dalje tragali za napadačkim ritmom. Slobodna bacanja su možda i koštala Zvezdu potpunog povratka u meč, ali je čvrsta odbrana držala crveno-bele u igri te je na kraju trećeg perioda  rezultat bio – 44:37.

Značajno bolje krenuli su izabranici trenera Tomića u poslednjem periodu. Pogodio je Perperoglu trojku na otvaranju četvrtog kvartala, a potom i još jednu. Nadovezao se Regland košem uz faul i Zvezda je prišla na samo pola koša zaostatka – 48:47.

Monako je odbio nalet crveno-belih, ali odlične role Čovića, Cirbesa i Berona nisu dozvolile domaćinu da stekne osetnije vođstvo. Nakon poena Berona uz faul nakon ofanzivnog skoka i odlične asistencije Cirbesa, Zvezda je ponovo vodila 55:56. Slutilo je sve na neizvesnu završnicu koja u skladu sa veoma tvrdom utakmicom nije izostala.

Presudni momenti odigrali su se početkom poslednjeg minuta. Fanatična borbenost izabranika Milana Tomića se isplatila te je nakon drugog ofanzivnog skoka u tom napadu Faje prosledio loptu za Reglanda koji je pogodio trojku za 71:74. Sjajni Amerikanac potvrdio je trijumf potom i sa linije penala, a izuzetno dobru rolu odigrao je i Majk Cirbes koji je doprineo u skoku i sjajnom odbranom.

Monako – KK Crvena zvezda mts 63:66 (6:17, 18:12, 20:8, 19:29)

Milan Tomić:

''Mislim da je bila jedan izrazito teška utakmica i čestitao bih mojim igračima na pobedi. Bilo je dosta prekida za zapisničkim stolom od početka utakmice, u trećoj četvrtini su uspeli da poprave te probleme sa kablovima pa smo bar 20 minuta mogli da odigramo u kontinuitetu u normalnim uslovima.

Čestitao bih ekipi i na povratku iz minusa od deset razlike. Odigrali smo možda ne toliko kvalitetno, ali kao tim i ostvarili veoma bitnu pobedu. Posle ovakvih utakmica stvara se karakter ekipe za nastavak sezone''

Džo Regland:

''Utakmica je bila ružna za obe ekipe. Bilo je mnogo promašenih šuteva iz lakih pozicija i sa jedne i sa druge strane, ali znate, to je sve deo igre. Dani kao što je ovaj se dešavaju u košarci i samo treba da nastavite dalje. Za nas je najvažnije da smo pobedili''

Filip Čović:

''Loša utakmica sa obe strane, sa dosta prekida. Najbitnije je da smo posle loše igre pokazali karakter i na kraju pobedili. Cilj je da se odigra što kvalitetnije i da se pobedi. Zadovoljni smo svime što smo do sada uradili. Ipak, kao i do sada, zaboravljamo i ovu utakmicu i gledamo samo napred. U subotu je Krka''