•  
    ZAD   CZV
    76 : 88
    Nov 20, Mon 18.00
  •  
    CZV   BKN
    81 : 85
    Nov 23, Thu 21.00
  •  
    RMB   CZV
    83 : 87
    Dec 1, Fri 21.00
  •  
    CZV   IGK
    85 : 80
    Dec 4, Mon 21.00
  •  
    CZV   EFS
    100 : 81
    Dec 8, Fri 19.00
  •  
    CIB   CZV
    87 : 93
    Dec 11, Mon 18.00
  •  
    VBC   CZV
    82 : 86
    Dec 15, Fri 20.30
  •  
    MRN   CZV
    74 : 82
    Dec 17, Sun 19.00
  •  
    FBD   CZV
    82 : 56
    Dec 19, Tue 18.45
  •  
    CZV   PAO
    63 : 69
    Dec 21, Thu 19.00
  •  
    MEG   CZV
    85 : 90
    Dec 25, Mon 18.00
  •  
    AXM   CZV
    88 : 91
    Dec 29, Fri 20.45
  •  
    CZV   PET
    80 : 76
    Jan 2, Tue 19.00
  •  
    CZV   ZAL
    77 : 65
    Jan 5, Fri 19.00
  •  
    BUD   CZV
    92 : 86
    Jan 8, Mon 17.00
  •  
    EFS   CZV
    104 : 95
    Jan 12, Fri 18.30
  •  
    CZV   CED
    82 : 66
    Jan 14, Sun 19.00
  •  
    CZV   KHI
    70 : 79
    Jan 16, Tue 19.00
  •  
    MTA   CZV
    89 : 75
    Jan 18, Thu 20.05
  •  
    MZT   CZV
    58 : 92
    Jan 22, Mon 18.00
  •  
    CZV   OLY
    89 : 78
    Jan 26, Fri 19.00
  •  
    CZV   PAR
    86 : 74
    Jan 29, Mon 21.00
  •  
    BKN   CZV
    103 : 84
    Feb 2, Fri 20.30
  •  
    FMP   CZV
    77 : 100
    Feb 5, Mon 18.00
  •  
    CZV   AXM
    100 : 89
    Feb 9, Fri 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    97 : 67
    Feb 12, Mon 18.00
  •  
    BRO   CZV
    - : -
    Feb 23, Fri 20.45
  •  
    CZV   UNI
    - : -
    Mar 2, Fri 20.15
  •  
    IGK   CZV
    - : -
    Mar 5, Mon 18.00
  •  
    FCB   CZV
    - : -
    Mar 9, Fri 21.00
  •  
    CZV   CIB
    - : -
    Mar 12, Mon 18.00
  •  
    CZV   VBC
    - : -
    Mar 16, Fri 19.00
  •  
    PAO   CZV
    - : -
    Mar 20, Tue 20.15
  •  
    CZV   FBD
    - : -
    Mar 22, Thu 19.00
  •  
    CZV   RMD
    - : -
    Mar 30, Fri 19.00
  •  
    CSK   CZV
    - : -
    Apr 6, Fri 19.00
Brose Bamberg
VS
KK Crvena zvezda
23. Februar 2018.
20:45
1Crvena zvezda mts16/3
2Budućnost VOLI15/4
3Cedevita14/5
4Mornar12/7
5Partizan NIS10/9
6FMP9/10
7Zadar9/10
8Igokea7/12
9Petrol Olimpija 7/12
10Mega Bemaks6/13
11Cibona6/13
12MZT Skopje Aerodrom3/16






VESTI

09.11.2017 /

Crveno-beli stigli u Malagu

Košarkaši Crvene zvezde mts doputovali u sredu kasno uveče u Malagu, gde ih u petak od 21 sat čeka meč sa "Unikahom". O predstojećem meču govore trener Alimpijević, i prvotimci Nemanja Dangubić i Nikola Jovanović.
Košarkaši Crvene zvezde mts doputovali su u sredu kasno uveče u Malagu, gde ih u petak očekuje meč 6.kola Evrolige protiv „Unikahe".

Trener Dušan Alimpijević u ovom meču, nakon pobede u derbiju, neće moći da računa na krilnog centra Peru Antića, koji je prekinuo planirane terapije početkom nedelje, i na sopstveni zahtev odigrao utakmicu sa Partizanom. 

Antić je u Beogradu nastavio sa oporavkom od povrede mišića lista, a svi ostali igrači su spremni za duel sa ekipom koja je osvajanjem Evrokupa, obezbedila povratak u elitno takmičenje. Zeleni iz Malage su u prethodnoj rundi savladali EFES u Istanbulu.



Trener Dušan Alimpijević: "Rastemo iz utakmice u utakmicu, normalno je da u ovom periodu imamo određene oscilacije. Na nama je da iz svakog meča Evrolige izvučemo pouku, da to za nas bude jedna korisna škola i da te oscilacije svodimo na minimum, odnosno da ih izbacujemo koliko je to moguće.
Mi zaista ni u jednu utakmicu Evrolige ne ulazimo kao favoriti. Čini mi se da su se očekivanja promenila posle skora 2-2, a voleo bih da imamo dobro razumevanje, jer Zvezda je na početku novog ciklusa, sa izmenjenim sastavom, u svakoj utakmici ide na pobedu, ali za tako nešto je potrebno da se mnogo stvari desi kako treba na samom terenu.
Uz kvalitet koji imamo, biće potrebno mnogo više energije u nekim drugim segmentima, protiv Unikahe koja ima impozantan roster i polako stiže do prave forme. Verujem da je mali pad koji su imali u Evroligi potpuno normalan za sve ekipe" rekao je trener crveno-belih. 

Crveno-beli su još u sredu u 6.30 odleteli za Pariz gde su proveli ceo dan, čekajući let za Španiju, ali su boravak iskoristili da se odmore i treniraju, a nakon dvočasovnog leta, u sredu oko 23 sata su i stigli u Malagu.



Nemanja Dangubić: "Imaćemo dva dana da se pripremimo za ovu utakmicu, jer smo bili fokusirani na meč u ABA ligi. Veoma teško gostovanje, krenuli su u novu sezonu Evrolige velikom pobedom,nakon toga su imali mali pad. Sigurno da žele na svom terenu da dokažu da su podigli formu. Imamo isti skor 2-3, mi želimo da odigramo dobru, kvalitetnu utakmicu, tražićemo svoju šansu da dodjemo do bodova. Unikaha je ekipa koja igra u jakom tempu, i to želimo i moramo da sprečimo, taj visok ritam koji diktiraju, tranziciju sa dobrim spoljnim igračima, na prvom mestu tu mislim na Nemanju Nedovića, koji u napadu i poenterski igra jako dobro"



Nikola Jovanović:  "Prvi cilj je bio da se oporavimo nakon važne utakmice u ABA ligi, jer nas je čekao i težak put preko Pariza gde  smo proveli ceo jedan dan, u sredu. Ipak, imaćemo dovoljno vremena da odradimo nekoliko dobrih treninga i pripremimo se za Malagu. Ekipu Unikahe predvodi odlična bekovska linija koja daje ton igri tog tima, MekKalum i Nedović. Tamo je dosta naših igrača, popunjeni su na svim pozicijama, i sigurno da je ova utakmica veliki izazov za nas, jer želimo da odigramo dobro u Španiji" rekao je krilni centar crveno-belih.

Ekipa Crvene zvezde mts nakon utakmice u Malagi koja se igra od 21 sat i koja će „zatvoriti" 6.kolo Evrolige, vraća se u subotu popodne u Beograd, a već u nedelju od 17 sati na programu je meč 8.kola ABA lige sa "FMP-om" u dvorani „Aleksandar Nikolić". U sredu, gost crveno-belih, u utakmici koja je označena od strane Evrolige i kao „derbi 7.kola" Crvena zvezda mts dočekuje CSKA u "Beogradskoj Areni".