•  
    CZV   MOR
    88 : 77
    Oct 1, Sun 21.00
  •  
    CZV   MEG
    90 : 80
    Oct 4, Wed 21.00
  •  
    PET   CZV
    73 : 82
    Oct 8, Sun 17.00
  •  
    ZAL   CZV
    78 : 76
    Oct 13, Fri 19.00
  •  
    CZV   BUD
    75 : 79
    Oct 15, Sun 19.00
  •  
    CZV   FCB
    90 : 82
    Oct 20, Fri 19.00
  •  
    CED   CZV
    79 : 74
    Oct 22, Sun 17.00
  •  
    KHI   CZV
    85 : 78
    Oct 24, Tue 18.30
  •  
    CZV   MTA
    87 : 84
    Oct 26, Thu 19.00
  •  
    CZV   MZT
    112 : 73
    Oct 30, Mon 18.00
  •  
    CZV   BRO
    69 : 75
    Nov 2, Thu 18.00
  •  
    PAR   CZV
    84 : 100
    Nov 6, Mon 21.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 65
    Nov 10, Fri 20.45
  •  
    CZV   FMP
    84 : 77
    Nov 12, Sun 17.00
  •  
    CZV   CSK
    59 : 85
    Nov 15, Wed 19.00
  •  
    OLY   CZV
    85 : 59
    Nov 17, Fri 20.00
  •  
    CZV   BKN
    - : -
    Nov 23, Thu 21.00
  •  
    RMB   CZV
    - : -
    Dec 1, Fri 21.00
  •  
    CZV   EFS
    - : -
    Dec 8, Fri 19.00
  •  
    VBC   CZV
    - : -
    Dec 15, Fri 20.30
  •  
    FBD   CZV
    - : -
    Dec 19, Tue 18.45
  •  
    CZV   PAO
    - : -
    Dec 21, Thu 19.00
  •  
    AXM   CZV
    - : -
    Dec 29, Fri 20.45
  •  
    CZV   ZAL
    - : -
    Jan 5, Fri 19.00
  •  
    EFS   CZV
    - : -
    Jan 12, Fri 18.30
  •  
    CZV   KHI
    - : -
    Jan 16, Tue 19.00
  •  
    MTA   CZV
    - : -
    Jan 18, Thu 21.00
  •  
    CZV   OLY
    - : -
    Jan 26, Fri 19.00
  •  
    BKN   CZV
    - : -
    Feb 2, Fri 20.30
  •  
    CZV   AXM
    - : -
    Feb 9, Fri 19.00
  •  
    BRO   CZV
    - : -
    Feb 23, Fri 20.00
  •  
    CZV   UNI
    - : -
    Mar 2, Fri 20.15
  •  
    FCB   CZV
    - : -
    Mar 9, Fri 21.00
  •  
    CZV   VBC
    - : -
    Mar 16, Fri 19.00
  •  
    PAO   CZV
    - : -
    Mar 20, Tue 20.15
  •  
    CZV   FBD
    - : -
    Mar 22, Thu 19.00
  •  
    CZV   RMD
    - : -
    Mar 30, Fri 19.00
  •  
    CSK   CZV
    - : -
    Apr 6, Fri 19.00
KK Crvena zvezda
VS
Baskonia Vitoria
23. Novembar 2017.
21:00
1Budućnost VOLI6/1
2Crvena zvezda mts5/2
3Cedevita5/2
4FMP4/3
5Partizan NIS4/3
6Mega Bemax
3/4
7Igokea3/4
8Cibona3/4
9Mornar3/4
10Zadar2/5
11Petrol Olimpija
2/5
12MZT Skopje Aerodrom2/5






VESTI

29.04.2017 /

Crveno-beli ubedljivi u Železniku

Košarkaši Crvene zvezde mts zabeležili su I treću pobedu u okviru Mozzart superlige pošto su kao gosti savladali FMP u Železniku sa 91:64 (22:23,25:14,27:8,17:19).
Pred 600 gledalaca u dvorani „FMP Arena" najefikasniji kod crveno-belih bio je  Branko Lazić sa 19 poena, dok je Marko Simonović dodao 17, a Dion Tompson 10 skokova.

Utakmica u Železniku u prvom poluvremenu donela je veliku borbu u kojoj su košarkaši FMP-a ušli vrlo borbeno i nakon trojke Čovića poveli sa 8:2. Ipak, crveno-beli su pojačali ritam, uhvatili priključak, i do samog finiša prve deonice viđena je izjednačena igra, uz prednost domaćeg tima 23:22. Ekipa FMP-a otvorila je drugu deoniocu serijom 5:0 nakon trojke Žižića, ali su crveno-beli odgovorili serijom u kojoj su pogađali Dobrić (2+1), Tompson (8 skokova u prvom poluvremenu) i najzapaženiji pojedinac prvog dela Nejt Volters (12 poena). U periodu od 16. do 20.minuta pri rezultatu 35:37 košarkaši Crvene zvezde mts su imali dobru deonicu – pogađao je Simonović, a Amerikanac Tompson nakupio je 4 ofanzivna skoka u jednom napadu. Prednost je rasla do maksimalnih 37:47 na kraju prvog poluvremena, uz pomenutog Voltersa, Marko Simonović je takođe bio napadački raspoložen sa 11 ubačenih poena.

U drugom poluvremenu crveno-beli su nakon uvodnih poena Ljubičića, još više pojačali ritam,  iz čvrste odbrane stizali su laki poeni, nakon polaganja Gudurića, dve trojke Lazića i zakucavanja Tompsona, pa je u 27.minutu bilo 41:61. Do kraja utakmice nije više bilo rezultatske neizvesnosti, treneri su rotirali sve raspoložive igrače (Crvena zvezda mts igrala bez Jovića i Simanića, FMP bez povređenog Apića), a konačni rezultat bio je  64:91 nakon ubačene trojke Gudurića.

KK Crvena zvezda mts: Volters 12, Tompson 6 + 10 skokova, Dangubić 9, Mitrović 5+4sk, Lazić 19 (šut 6-3 za tri poena, 6-4 za dva), Dobrić 5, Simonović 17, Rakićević 2, Dženkins, Gudurić 8, Kuzmić 6, Bjelica 2.

Crveno-beli će naredno kolo dočekati kao jedini neporaženi tim u Mozzart Superligi sa skorom 3-0, a u narednom kolu ekipa Crvene zvezde mts dočekuje Mega Leks u dvorani „Aleksandar Nikolić" (utorak 2.maj).