•  
    IGK   CZV
    76 : 82
    Mar 5, Mon 18.00
  •  
    CZV   CIB
    107 : 69
    Mar 12, Mon 18.00
  •  
    CZV   MOR
    91 : 63
    Mar 18, Sun 19.00
  •  
    MOR   CZV
    88 : 84
    Mar 25, Sun 19.00
  •  
    CZV   RMD
    79 : 82
    Mar 30, Fri 19.00
  •  
    CZV   MOR
    88 : 69
    Apr 2, Mon 21.00
  •  
    CSK   CZV
    92 : 81
    Apr 6, Fri 19.00
  •  
    CZV   MEG
    91 : 64
    Apr 21, Sat 21.00
  •  
    BOR   CZV
    70 : 63
    Apr 24, Tue 18.00
  •  
    CZV   ZLA
    - : -
    Apr 27, Fri 19.00
  •  
    TAM   CZV
    - : -
    Apr 30, Mon 18.00
  •  
    MLA   CZV
    - : -
    May 3, Thu 18.00
  •  
    MEG   CZV
    - : -
    May 6, Sun 18.00
  •  
    CZV   BOR
    - : -
    May 9, Wed 18.00
KK Crvena zvezda mts
VS
KK Zlatibor
27. April 2018.
19:00
1Crvena zvezda mts19/3
2Budućnost VOLI17/5
3Cedevita17/5
4Mornar14/8
5Partizan NIS11/11
6Zadar10/12
7Petrol Olimpija10/12
8FMP9/13
9Mega Bemax8/14
10Igokea7/15
11Cibona7/15
12MZT Skopje Aerodrom3/19






VESTI

13.04.2017 /

Dženkins je MVP

Bek Crvene zvezde mts Čarls Dženkins dobio je laskavo priznanje za najkorisnijeg igrača plejofa ABA lige. Dženkins je u prvi plan istakao tim i da je njegovo priznanje posledica isključivo timske igre crveno-belih.
Košarkaši Crvene zvezde mts ubedljivo su došli do trećeg uzastopnog trofeja ABA lige. Crveno-beli su u tri utakmice ''rešili'' finalnu plejof seriju, a poslednji korak načinjen je u Zagrebu. Savladana je Cedevita rezultatom 77:61 i uspešno ostvaren primarni cilj - osvajanje ABA lige i plasman u Evroligu.

I u ovoj finalnoj seriji crveno-beli su plenili timskom igrom i izvanrednom odbranom. Ipak, kao prvi među jednakima izdvojio se Čarls Dženkins. Sjajni Amerikanac je poneo veliki teret nakon povrede Stefana Jovića i po ko zna koji put ponovio da je najbolji kada je najpotrebnije. U plejofu je prosečno beležio 12.3 poena, 5.3 asistencije, tri skoka i jednu i po ukradenu loptu. Sve to mu je donelo prosečan indeks 15.2. 

Čarls Dženkins je kao i uvek skromno prokomentarisao novi trofej u svojoj riznici:

''Iskren da budem to što sam postao MVP ne znači mi puno. Timska pobeda je mnogo bitnija. Sve je stvar tima i nije reč o meni'', rekao je Dženkins koji je posebno apostrofirao odnos sa trenerom Radonjićem:

''Dejan Radonjić je bio moj prvi trener u Evropi i mi imamo poseban odnos, a poverenje samo nastavlja da raste. Čini da se osećam komforno na terenu. Prethodne sezone nisam imao priliku da pokažem sve što umem. Ipak, to sada nije bitno jer sam se vratio kući'', istakao je Dženkins.

I tačno tako. Čarls se vratio kući i nastavio da zajedno sa svojim saigračima obogaćuje riznicu trofeja na Malom Kalemegdanu. Bravo Čarls i hvala!