•  
    PAR   CZV
    84 : 100
    Nov 6, Mon 21.00
  •  
    CZV   FMP
    84 : 77
    Nov 12, Sun 17.00
  •  
    ZAD   CZV
    76 : 88
    Nov 20, Mon 18.00
  •  
    CZV   BKN
    81 : 85
    Nov 23, Thu 21.00
  •  
    RMB   CZV
    83 : 87
    Dec 1, Fri 21.00
  •  
    CZV   IGK
    85 : 80
    Dec 4, Mon 21.00
  •  
    CZV   EFS
    100 : 81
    Dec 8, Fri 19.00
  •  
    CIB   CZV
    87 : 93
    Dec 11, Mon 18.00
  •  
    VBC   CZV
    82 : 86
    Dec 15, Fri 20.30
  •  
    MRN   CZV
    74 : 82
    Dec 17, Sun 19.00
  •  
    FBD   CZV
    82 : 56
    Dec 19, Tue 18.45
  •  
    CZV   PAO
    63 : 69
    Dec 21, Thu 19.00
  •  
    MEG   CZV
    85 : 90
    Dec 25, Mon 18.00
  •  
    AXM   CZV
    88 : 91
    Dec 29, Fri 20.45
  •  
    CZV   PET
    80 : 76
    Jan 2, Tue 19.00
  •  
    CZV   ZAL
    77 : 65
    Jan 5, Fri 19.00
  •  
    BUD   CZV
    92 : 86
    Jan 8, Mon 17.00
  •  
    EFS   CZV
    104 : 95
    Jan 12, Fri 18.30
  •  
    CZV   CED
    82 : 66
    Jan 14, Sun 19.00
  •  
    CZV   KHI
    70 : 79
    Jan 16, Tue 19.00
  •  
    MTA   CZV
    89 : 75
    Jan 18, Thu 20.05
  •  
    MZT   CZV
    - : -
    Jan 22, Mon 18.00
  •  
    CZV   OLY
    - : -
    Jan 26, Fri 19.00
  •  
    CZV   PAR
    - : -
    Jan 29, Mon 21.00
  •  
    BKN   CZV
    - : -
    Feb 2, Fri 20.30
  •  
    FMP   CZV
    - : -
    Feb 5, Mon 18.00
  •  
    CZV   AXM
    - : -
    Feb 9, Fri 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    - : -
    Feb 12, Mon 18.00
  •  
    BRO   CZV
    - : -
    Feb 23, Fri 20.00
  •  
    CZV   UNI
    - : -
    Mar 2, Fri 20.15
  •  
    IGK   CZV
    - : -
    Mar 5, Mon 18.00
  •  
    FCB   CZV
    - : -
    Mar 9, Fri 21.00
  •  
    CZV   CIB
    - : -
    Mar 12, Mon 18.00
  •  
    CZV   VBC
    - : -
    Mar 16, Fri 19.00
  •  
    PAO   CZV
    - : -
    Mar 20, Tue 20.15
  •  
    CZV   FBD
    - : -
    Mar 22, Thu 19.00
  •  
    CZV   RMD
    - : -
    Mar 30, Fri 19.00
  •  
    CSK   CZV
    - : -
    Apr 6, Fri 19.00
KK Crvena zvezda
VS
Olympiacos
26. Januar 2018.
19:00
1Budućnost VOLI14/2
2Crvena zvezda mts13/3
3Cedevita12/4
4Mornar9/7
5Partizan NIS8/9
6FMP7/8
7Zadar7/8
8Igokea6/10
9Cibona6/10
10Mega Bemaks5/11
11Petrol Olimpija5/11
12MZT Skopje Aerodrom3/13






VESTI

12.10.2017 /

EL: Crveno-beli otputovali u Kaunas

Košarkaši Crvene zvezde mts otputovali u Kaunas, gde ih u petak od 19 sati (TV Sportklub) očekuje premijerni meč nove sezone Evrolige protiv "Žalgirisa". O Utakmici govore trener Dušan Alimpijević, kapiten Branko Lazić i Milko Bjelica.
Košarkaši Crvene zvezde mts otputovali su u četvrtak u ranim jutarnjim časovima, preko Frankfurta i Viljnusa za Kaunas, gde ih u petak od 19 časova očekuje start nove sezone Evrolige protiv Žalgirisa.

Crveno-beli start najelitnijeg takmičenja dočekuju u dobrom raspoloženju nakon tri startne pobede u ABA ligi.

Prvi protivnik Crvenoj zvezdi je stari poznanik i nekadašnji osvajač ovog takmičenja, Žalgiris, klub koji je sinonim za košarku u Litvaniji.

Trener crveno-belih Dušan Alimpijević očekuje tešku utakmicu, ali želi dobru igru Crvene zvezde u jednoj od najlepših dvorana u Evropi sa vrlo vernim i bučnim navijačima:

Mi smo taj mali cilj, mini plan koji smo imali da sa tri dobijene utakmice uđemo u Evroligu ostvarili. Sada sledi start Evrolige, koji za početak treba da potvrdi dobar rad u pripremnom periodu. U Kaunasu ćemo nastupiti kompletni, Lazić se polako uvodi, nije to još uvek na optimalnom nivou, Dangubić se oporavio od povrede, Feldin trenira sa ekipom od utorka. Crvena zvezda neće ni u jednoj utamici ići na to da je unapred izgubi. Borićemo se do kraja. Znamo neke naše realne ciljeve u Evroligi. Mnogi su pokazali i određeni dozu zabrinutosti, kako će Crvena zvezda uopšte izgledati u Evroligi, da li će uopšte napraviti tim. Sada posle ovog starta opet se pojavljuju neka očekivanja koja su veća. Ono što je sigurno, napravili smo kvalitetan sastav, a za nešto više, kao što je Evroliga, potrebno je dodatno vreme"

O Žalgirisu se zna sve:

Prvi protivnik je Žalgiris, ekipa i klub koji se ponaša slično kao i Crvena zvezda. Na prvom mestu, sa velikim brojem domaćih igrača, u zemlji koja se fanatično voli košarka i u kojoj je košarka sport broj 1.Tvrda čvrsta ekipa koja igra na ivici faula. Imamo tu pogodnost da su već odigrali 6 utakmica u domačem prvenstvu što nam je dalo mogućnost da ih dobro proanaliziramo.Idemo tamo da se prikažemo, ja se nadam u još boljem svetlu nego u prethodnim utakmicama, gde se videla i mala doza neuigranosti".

Branko Lazić: „Težak meč je pred nama, Žalgiris je odličan tim, imaju odličnu atmosferu u svojoj Areni, predstavljaju zemlju koja voli košarku. Međutim, idemo tamo da probamo da napravimo iznenađenje, da dobijemo, i tako iskoristimo šansu ukolio se ona ukaže. Time bi na pravi način otvorili i ovo drugo takmičenje u sezoni, nakon ABA lige"

Milko Bjelica: „ I Žalgiris kao i naš tim, ulazi u ovu sezonu ulazi u promenjenom sastavu, što ne znači da će biti lošiji. Čeka nas jaka utakmica, izuzetno teško gostovanje, možda i najteže, ne računajući prve dve tri ekipe Evrolige.Tu je i težak put do tamo, ali dobro, svesni smo svega toga što nas čeka, spremali smo se protekla dva i po meseca za ove stvari, i ne bi trebalo da bude iznenađenja.Idemo iz utakmice u utakmicu..." rekao je Milko Bjelica pred put u Kaunas.

Crveno-beli su u 6 časova, u četvrtak krenuli put Frankfurta, a nakon višesatne pauze u Nemačkoj, nastavili su ka Viljnusu. U sredu u ranim popodnevnim časovima, autobusom će se iz Viljnusa prebaciti ka 100 kilometara udaljenom Kaunasu.

U četvrtak uveče će u „Žalgirio Areni" odraditi prvi trening, pred utakmicu koja se igra u petak od 19 sati uz direktan prenos na TV „Sportklub".