•  
    CZV   BDV
    82 : 59
    Apr 4, Tue 19.00
  •  
    CZV   CED
    81 : 66
    Apr 10, Mon 19.00
  •  
    CZV   CED
    84 : 73
    Apr 11, Tue 18.30
  •  
    CED   CZV
    61 : 77
    Apr 13, Thu 19.00
  •  
    SPA   CZV
    54 : 89
    Apr 21, Fri 19.00
  •  
    CZV   PAR
    85 : 74
    Apr 25, Tue 20.00
  •  
    FMP   CZV
    64 : 91
    Apr 29, Sat 15.00
  •  
    CZV   MEG
    89 : 85
    May 2, Tue 18.00
  •  
    VRŠ   CZV
    76 : 94
    May 6, Sat 20.00
  •  
    BOR   CZV
    65 : 85
    May 9, Tue 19.00
  •  
    CZV   DYN
    87 : 68
    May 12, Fri 19.00
  •  
    CZV   SPA
    89 : 60
    May 15, Mon 20.00
  •  
    PAR   CZV
    78 : 77
    May 18, Thu 19.00
  •  
    CZV   FMP
    77 : 69
    May 22, Mon 18.00
  •  
    MEG   CZV
    67 : 73
    May 25, Thu 19.30
  •  
    CZV   VRŠ
    80 : 55
    May 28, Sun 13.00
  •  
    CZV   BOR
    111 : 56
    May 31, Wed 20.00
  •  
    DYN   CZV
    69 : 85
    Jun 3, Sat 20.00
1Crvena zvezda mts25/1
2Cedevita20/6
3Partizan NIS19/7
4Budućnost VOLI18/8
5Igokea13/13
6Mega Leks 11/15
7Cibona11/15
8Mornar Bar10/16
9FMP Železnik 10/16
10Karpoš Sokoli10/16
11Union Olimpija10/16
12Zadar9/17
13MZT Skopje Aerodrom8/18
14Krka8/18

VESTI

22.05.2016 /

Juniorke odbranile titulu!

Juniorska selekcija KKŽ Crvena zvezda osvojila je finalni turnir prvenstva Srbije trijumfom u finalu protiv najvećeg rivala, ekipe Koraća iz Beograda, rezultatom 108:50 ( 19:18, 31:6, 30:14, 28:12)
Pred oko 400 gledalaca u dvorani "Kej" u Pirotu, crveno-bele šampionke su predvodile Katarina Zec sa dabl-dabl učinkom od 29 poena i 14 skokova, dok je Snežana Bogićević upisala 26 poena. U poraženoj ekipi, Teodora Tudurić je postigla 17 poena.

Na putu do finala, košarkašice Crvene zvezde savladale su najpre ekipu Partizana rezultatom 117:36, potom i ekipu Mileševac ubedljivo, 113:34, da bi pehar podigle nakon još jednog ubedljivog trijumfa u finalu protiv Koraća rezultatom 108:50.

U finalnom susretu, osim u prvoj deonici, izabranice Predraga Stanojčića u potpunosti su nametnule svoj ritam i dominirale na obe strane terena što im je na kraju i donelo ubedljiv trijumf. Najefikasnija bila je Katarina Zec sa 29 poena, tri manje postigla je Snežana Bogićević, a impresivna je bila i Aleksandra Katanić sa 18 poena uz 11 asistencija i 9 skokova. Sve tri igračice ujedno su nastupale i za prvi tim Zvezde.

KKŽ Crvena zvezda: Zec 29+14 (35 index), Naumčev 8, Bogićević 26+6sk, I. Katanić 4, A. Katanić 18+11as+9sk, Damnjanović, Đokić 2, Bojović 9, Zukanović, Tešić 2, Cubra, Đorđević 10.

Crveno-bele su time odbranile trofej osvojen prethodne sezone i igrama nosioca tima koje su nastupale i za prvi tim ove sezone, još jednom pokazale da je sistematski rad u omladinskim selekcijama Crvene zvezde na visokom nivou i da se na njih svakako može računati u narednom periodu.

Još jednom sve čestitke našim devojkama!

KK Crvena zvezda Telekom

Foto: Moja Crvena zvezda