•  
    CZV   CIB
    78 : 68
    Sep 28, Fri 20.00
  •  
    CZV   ULM
    88 : 73
    Oct 2, Tue 19.00
  •  
    BUD   CZV
    71 : 87
    Oct 7, Sun 19.00
  •  
    MON   CZV
    63 : 66
    Oct 10, Wed 19.45
  •  
    CZV   KRK
    80 : 66
    Oct 13, Sat 17.00
  •  
    CZV   AND
    85 : 79
    Oct 16, Tue 19.00
  •  
    CZV   IGO
    96 : 75
    Oct 20, Sat 21.00
  •  
    BRE   CZV
    69 : 61
    Oct 24, Wed 20.30
  •  
    FMP   CZV
    72 : 81
    Oct 27, Sat 18.30
  •  
    CZV   GSO
    87 : 57
    Oct 30, Tue 19.00
  •  
    CZV   CED
    94 : 79
    Nov 3, Sat 21.00
  •  
    ULM   CZV
    95 : 80
    Nov 7, Wed 19.30
  •  
    OLI   CZV
    60 : 83
    Nov 10, Sat 17.00
  •  
    CZV   MON
    75 : 91
    Nov 14, Wed 19.00
  •  
    CZV   MOR
    104 : 71
    Nov 17, Sat 19.00
  •  
    AND   CZV
    91 : 80
    Nov 20, Tue 20.00
  •  
    PAR   CZV
    71 : 77
    Nov 24, Sat 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    97 : 70
    Dec 9, Sun 19.00
  •  
    CZV   BRE
    103 : 67
    Dec 12, Wed 19.00
  •  
    MEG   CZV
    68 : 78
    Dec 15, Sat 19.00
  •  
    GSO   CZV
    83 : 100
    Dec 19, Wed 18.00
  •  
    CIB   CZV
    54 : 76
    Dec 22, Sat 17.00
  •  
    CZV   BUD
    86 : 72
    Dec 30, Sun 19.00
  •  
    CZV   CSP
    83 : 71
    Jan 2, Wed 20.00
  •  
    KRK   CZV
    66 : 96
    Jan 4, Fri 18.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 74
    Jan 8, Tue 20.45
  •  
    VBC   CZV
    92 : 76
    Jan 16, Wed 20.45
  •  
    CZV   VBC
    81 : 82
    Jan 23, Wed 19.00
  •  
    CSP   CZV
    72 : 71
    Jan 29, Tue 21.00
  •  
    CZV   PET
    89 : 61
    Feb 2, Sat 19.00
  •  
    CZV   UNI
    105 : 89
    Feb 5, Tue 18.45
  •  
    MOR   CZV
    57 : 90
    Feb 9, Sat 19.00
  •  
    CZV   PAR
    70 : 68
    Mar 3, Sun 18.00
  •  
    ZAD   CZV
    69 : 87
    Mar 9, Sat 17.00
  •  
    CZV   MEG
    100 : 76
    Mar 16, Sat 19.00
  •  
    CZV   PAR
    106 : 101
    Mar 30, Sat 13.21
  •  
    PAR   CZV
    70 : 67
    Apr 1, Mon 09.31
  •  
    CZV   BUD
    91 : 72
    Apr 12, Fri 19.00
  •  
    CZV   BUD
    107 : 69
    Apr 14, Sun 19.00
  •  
    BUD   CZV
    80 : 72
    Apr 17, Wed 19.00
  •  
    BUD   CZV
    84 : 80
    Apr 19, Fri 19.00
  •  
    CZV   BUD
    97 : 54
    Apr 22, Mon 19.00
  •  
    CZV   DUN
    101 : 60
    Apr 27, Sat 18.00
  •  
    ZLA   CZV
    68 : 82
    May 1, Wed 19.00
  •  
    CZV   FMP
    82 : 65
    May 4, Sat 17.00
  •  
    CZV   BGD
    82 : 50
    May 8, Wed 19.00
  •  
    BOR   CZV
    67 : 77
    May 11, Sat 20.00
  •  
    DUN   CZV
    65 : 91
    May 15, Wed 20.00
  •  
    CZV   ZLA
    83 : 57
    May 18, Sat 17.00
1Crvena zvezda mts21/1
2Cedevita16/6
3Budućnost VOLI16/6
4Partizan NIS14/8
5Mega Bemax10/12
6FMP10/12
7Cibona9/13
8Mornar 8/14
9Igokea7/15
10Krka NM7/15
11Zadar7/15
12Olimpija Petrol6/16






VESTI

19.04.2019 /

Majstorica odlučuje o šampionu ABA lige

Košarkaši Crvene zvezde mts nisu uspeli da savladaju Budućnost u četvrtoj finalnoj utakmici plejofa ABA lige. Crveno-beli su poraženi u dvorani ’’Morača’’ rezultatom 84:80 (20:25, 15:13, 22:20, 27:22).
Velika borba viđena je u Podgorici, crveno-beli su bili u igri gotovo svih 40 minuta, ali su nijanse odlučile u korist domaćina. Nekoliko šuteva koji su praktično izašli iz obruča preokrenuli su u korist Budućnosti pa su crveno-beli izgubili rezultatom 84:80 (20:25, 15:13, 22:20, 27:22).

To znači da će o šampionu ABA lige odlučivati majstorica u Beogradu. Ona je zakazana za ponedeljak 22. aprila u dvorani ’’Aleksandar Nikolić’’. Crvena zvezda će biti domaćin i imaće priliku da pred najboljim navijačima ponovo podigne pehar i vrati se u Evroligu.

Početak utakmice pripao je crveno-belima koji su imali vođstvo u ranoj fazi utakmice.
Međutim, gosti su predvođeni iskusnim Edvinom Džeksonom napravili seriju 8:0 i stekli vođstvo 14:10. Zvezda je uzvratila. Fenomenalno je u tim trenucima igrao raspoloženi Mo Faje koji bio najzaslužniji uz Bilija Berona za novu seriju Zvezde. Faje je krunisao partiju sa pet vezanih poena i crveno-beli su imali prednost na kraju prvog kvartala – 20:25.

Na početku drugog perioda izabranici Milana Tomića su izgubili napadački ritam.  Gotovo četiri minuta bez koša crveno-belih je domaćin iskoristio i serijom 7:0 preuzeo vođstvo. A, onda je na scenu stupio fenomenalni Bili Beron.  Kreirao je seriju 13:2 i crveno-beli su imali najveće vođstvo na utakmici 29:38. Zvezda je u završnici imala priliku i da poveća vođstvo, ali mali pad koncentracije i sreća na strani Budućnosti smanjili su razliku Beograđana. Klark je pogodio trojku uz zvuk sirene iz nemoguće situacije pa je na poluvremenu rezultat bio 35:38.

U ranoj fazi trećeg perioda Bili je nastavio da pogađa i sa dve trojke kreirao novu seriju crveno-belih. Zvezda je došla do deset poena prednosti, a onda je Budućnost uzvratila serijom koja je vodila preko tehničkih grešaka i sa linije penala. Od rezultata 41:51, Budućnost je napravila seriju 16:5 i stekla vođstvo posle dugo vremena – 57:56. Seriju je prekinuo Majk Odžo poenima iz reketa pa je Zvezda nakon 30 minuta imala pola koša prednosti – 57:58.

Prema očekivanjima poslednja deonica donela je igru ’’koš za koš’’. Nijedna ekipa nije dolazila do osetnijeg vođstva, igralo se na granici faula i odlučivalo se u poslednjih nekoliko minuta. Sreća nije bila saveznik Crvene zvezde, šutevi su izlazili iz obruča, dok je na drugoj strani Noris Kol gotovo sve pogađao. Budućnost je u poslednja dva minuta napravila seriju 7:0 dok Bili Beron nije pogodio trojku za 79:75 na 40 sekundi pre kraja. 

Međutim, vremena je bilo malo i Budućnost je uspela da sačuva prednost. 

Budućnost Voli - Crvena zvezda mts 84:80 (20:25, 15:13, 22:20, 27:22)

Crvena zvezda mts: Čović 2, Kešelj, Davidovac 8 (4sk), Nenadić, Lazić, Faje 14 (7sk, 4as), Beron 24, Dobrić 14, Simanić, Rivers 3 (5sk), Cirbes 7 (5sk), Odžo 8 (10sk).