11Zadar0/0
12Mornar0/0

25.04.2018 /

Poraz Crvene zvezde u Čačku

Košarkaši Crvene zvezde mts poraženi su od Borca u Čačku rezultatom 70:63 u 3. kolu grupe A Superlige Srbije.
Košakaši Crvene zvezde mts poraženi su od Borca u Čačku u 3. kolu grupe A Superlige Srbije. Crveno-beli tokom čitavih 40 minuta igre u punoj dvorani kraj Morave nisu uspeli da pronađu šuterski ritam, dok je motivisani rival igrao veoma dobro i na kraju zasluženo slavio.

Izabranici Dušana Alimpijevića platili su ceh lošeg prvog poluvremena. Za uvodnih 20 minuta, Zvezda je ubacila 26 poena i Borac je imao 11 poena prednosti na poluvremenu. Treća deonica nije donela potrebnu energiju i tek u poslednjem kvartalu je Crvena zvezda ušla u prepoznatljivi ritam u napadu. Ipak, bilo je kasno, a domaćin je zadržao visok nivo igre i u poslednjih deset minuta. Pogađali su Čačani kada je bilo važno i isticalo je vreme za preokret. Na kraju ga nije ni bilo.

Najefikasniji akter utakmice bio je Filip Čović koji je meč završio sa 18 poena. Pored njega jedini dvocifreni igrač u ekipi bio je Marko Kešelj koji je ubacio 10 koševa. Tragali su crveno-beli za trećim raspoloženim napadačem, ali izuzimajući nekoliko ''bljeskova'' njega nije bilo.

Nakon tri kola Crvena zvezda ima učinak od dve pobede i jednog poraza. U sledećem kolu koje je na programu u petak od 19 časova, crveno-beli će dočekati ekipu Zlatibora.

Borac Čačak - Crvena zvezda mts 70:63 (23:17, 14:9, 18:15, 15:22)

Crvena zvezda mts: Čović 18, Kešelj 10 (5sk), Davidovac, Lazić, Radanov, Dobrić, Feldin 3, Janković 7, Ročesti 9, Omić 8, Lesor 3, Jovanović.