•  
    ZAD   CZV
    76 : 88
    Nov 20, Mon 18.00
  •  
    CZV   BKN
    81 : 85
    Nov 23, Thu 21.00
  •  
    RMB   CZV
    83 : 87
    Dec 1, Fri 21.00
  •  
    CZV   IGK
    85 : 80
    Dec 4, Mon 21.00
  •  
    CZV   EFS
    100 : 81
    Dec 8, Fri 19.00
  •  
    CIB   CZV
    87 : 93
    Dec 11, Mon 18.00
  •  
    VBC   CZV
    82 : 86
    Dec 15, Fri 20.30
  •  
    MRN   CZV
    74 : 82
    Dec 17, Sun 19.00
  •  
    FBD   CZV
    82 : 56
    Dec 19, Tue 18.45
  •  
    CZV   PAO
    63 : 69
    Dec 21, Thu 19.00
  •  
    MEG   CZV
    85 : 90
    Dec 25, Mon 18.00
  •  
    AXM   CZV
    88 : 91
    Dec 29, Fri 20.45
  •  
    CZV   PET
    80 : 76
    Jan 2, Tue 19.00
  •  
    CZV   ZAL
    77 : 65
    Jan 5, Fri 19.00
  •  
    BUD   CZV
    92 : 86
    Jan 8, Mon 17.00
  •  
    EFS   CZV
    104 : 95
    Jan 12, Fri 18.30
  •  
    CZV   CED
    82 : 66
    Jan 14, Sun 19.00
  •  
    CZV   KHI
    70 : 79
    Jan 16, Tue 19.00
  •  
    MTA   CZV
    89 : 75
    Jan 18, Thu 20.05
  •  
    MZT   CZV
    58 : 92
    Jan 22, Mon 18.00
  •  
    CZV   OLY
    89 : 78
    Jan 26, Fri 19.00
  •  
    CZV   PAR
    86 : 74
    Jan 29, Mon 21.00
  •  
    BKN   CZV
    103 : 84
    Feb 2, Fri 20.30
  •  
    FMP   CZV
    77 : 100
    Feb 5, Mon 18.00
  •  
    CZV   AXM
    100 : 89
    Feb 9, Fri 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    97 : 67
    Feb 12, Mon 18.00
  •  
    BRO   CZV
    - : -
    Feb 23, Fri 20.45
  •  
    CZV   UNI
    - : -
    Mar 2, Fri 20.15
  •  
    IGK   CZV
    - : -
    Mar 5, Mon 18.00
  •  
    FCB   CZV
    - : -
    Mar 9, Fri 21.00
  •  
    CZV   CIB
    - : -
    Mar 12, Mon 18.00
  •  
    CZV   VBC
    - : -
    Mar 16, Fri 19.00
  •  
    PAO   CZV
    - : -
    Mar 20, Tue 20.15
  •  
    CZV   FBD
    - : -
    Mar 22, Thu 19.00
  •  
    CZV   RMD
    - : -
    Mar 30, Fri 19.00
  •  
    CSK   CZV
    - : -
    Apr 6, Fri 19.00
Brose Bamberg
VS
KK Crvena zvezda
23. Februar 2018.
20:45
1Crvena zvezda mts16/3
2Budućnost VOLI15/4
3Cedevita14/5
4Mornar12/7
5Partizan NIS10/9
6FMP9/10
7Zadar9/10
8Igokea7/12
9Petrol Olimpija 7/12
10Mega Bemaks6/13
11Cibona6/13
12MZT Skopje Aerodrom3/16






VESTI

07.06.2017 /

Zvezda – Mega 1:0

Košarkaši Crvene zvezde mts savladali su Mega Leks u prvoj polufinalnoj utakmici plejofa Mozzart Superlige Srbije. Crveno-beli su bili bolji rezultatom 85:70 (21:21, 25:12, 16:17, 23:20) pa će tako u četvrtak u Sremskoj Mitrovici imati prvu meč loptu za prolaz u finale.
Košarkaši Crvene zvezde mts poveli su u polufinalnoj seriji plejofa Mozzart Superlige Srbije. Crveno-beli su u dvorani ‘’Aleksandar Nikolić’’ savladali Mega Leks rezultatom 85:70 i na taj način došli nadomak finala.

Zvezda je u drugoj četvrtini praktično prelomila meč. Agresivna odbrana crveno-belih svela je protivnika na samo 12 poena, a Ognjen Kuzmić i Milko Bjelica su uspostavili potpunu dominaciju u reketu. Motivisani rival je pokušao da uhvati priključak, ali je kvalitet i iskustvo bilo na drugoj strani pa Mega Leks nije imao ozbiljniju šansu da napravi iznenađenje.

Utakmica je imala jednu lepu uvertiru. Pred prvo sudijsko podbacivanje, plejmejker Crvene zvezde mts Stefan Jović dobio je trofej namenjen najboljem asistentu regularnog dela Mozzart Superlige Srbije i to iz ruku prošlosezonskog saigrača – Vasilija Micića. Takođe, publika je imala priliku da pozdravi juniorke i juniore koji su osvojili šampionske pehare u svojim uzrastima. Specijalni gost je bio i nekadašnji fudbaler Crvene zvezde i miljenik navijača crveno – belih, Miloš Ninković koga je takođe publika pozdravila.

Ipak, karnevalska uvertira se nije prenela na teren. Izabranici trenera Dejana Radonjića morali su da zadrže visok nivo koncentracije jer su nasuprot sebe imali veoma motivisanog rivala.

Nakon početne prednosti Zvezde, igralo se koš za koš, da bi gosti poveli nakon tri I po minuta igre, trojkom Jaramaza, 8:11. Od tog trenutka Mega je vodila skoro do samog kraja prve četvrtine, ali je poenima Milka Bjelice iz reketa Zvezda došla do nerešenog rezultata, 21:21. 

I tokom uvodnih minuta druge četvrtine se igralo koš za koš, a dosuđena tehnička greška treneru Dejanu Radonjiću kao da je dodatno unela energiju u sastav crveno-belih. To kao da je probudilo i publiku, a igrači su „uneli" još više agresivnosti u odbrani, kao i bržu igru u napadu, pa je rezultat nakon pet I po minuta igre bio 31:26. Poenima Kuzmića, ekipa trenera Radonjića došla je prvi put do dvocifrene prednosti na nešto manje od dva minuta do kraja prvog poluvremena, 41:31. Sjajnom akcijom i poenima Gudurića okončano je prvo poluvreme, 46:33 u korist branioca trofeja. Najefikasniji u redovima domaćina bili su Kuzmić sa 14 i Bjelica sa 10 postignutih poena.

U prvih 6 minuta drugog poluvremena igrači u crveno-belim dresovima prepoznatljivom odbranom i dobrim rešenjima u napadu održavali su dvocifrenu razliku, 57:46. Poenima Dženkinsa sa penala i  dobrom odbranom Zvezda je na poslednju pauzu otišla s prednošću od 12 poena – 62:50. Činilo se da je Zvezda uz pomoć prepoznatljive odbrane zavladala parketom i preuzela kontrolu nad mečom.

To je dobilo još bolju potvrdu u poslednjoj deonici. Crveno-beli su prilično rutinski održali vođstvo. Kuzmić i Bjelica su nastavili dominaciju u reketu za koju ekipa Mega Leksa nije imala baš nikakav odgovor. Bez većih problema prednost je očuvana i Zvezda je stekla prednost u polufinalnoj plejof seriji.

Naredni meč na programu je u četvrtak od 21 čas. Košarkaši Crvene zvezde mts će prvu meč loptu imati u Sremskoj Mitrovici. 

Dejan Radonjić:

„U 80. utakmici ove sezone smo poveli u seriji 1-0. Na startu je Mega bila dobra, bilo je potrebno da napravimo bolju odbranu u tim trenucima. Posle toga je drugačije sve izgledalo u odbrani i samim tim smo bili bolji i u napadu. Napravili smo razliku koju smo kontrolisali do kraja meča. Serija je sama po sebi naporna. Svesni smo da moramo da budemo i dalje dobri, bez obzira na to što Mega verovatno neće biti u punom sastavu, ali poenta je da dobrom igrom prođemo dalje i još važnije da kreiramo dobru atmosferu pred potencijalno finale. Idemo u Mitrovicu po pobedu i da sa 2-0 u seriji odemo dalje. Nadam se da će uslovi u Mitrovici biti bolji jer ovo nisu uslovi za polufinale jednog državnog prvenstva"

Milko Bjelica:

„Mislim da smo večeras zasluženo pobedili, kontrolisali smo igru tokom većeg dela susreta. Svesni smo da je ovo tek prvi meč i da nam predstoji velika borba do kraja sezone"

Crvena zvezda mts – Mega Leks 85:70 (21:21, 25:12, 16:17, 23:20)

Crvena zvezda mts: Volters 8, Tompson, Dangubić 6 (9sk), Mitrović 6, Lazić 3, Dobić 3, Simonović 2, Dženkins 6, Gudurić 6, Jović 7 (5as), Kuzmić 20 (5sk), Bjelica 18 (5sk).

Mega Leks: Mušidi 7, Rebić 4, Lešić, Čarapić 2, Jaramaz 12, Spasojević 12 (5sk), Musić, Simeunović, Tejić 3, Novak 15 (4sk), Kapetanović, Samardžiski 15 (8sk).