•  
    CZV   MOR
    88 : 77
    Oct 1, Sun 21.00
  •  
    CZV   MEG
    90 : 80
    Oct 4, Wed 21.00
  •  
    PET   CZV
    73 : 82
    Oct 8, Sun 17.00
  •  
    ZAL   CZV
    78 : 76
    Oct 13, Fri 19.00
  •  
    CZV   BUD
    75 : 79
    Oct 15, Sun 19.00
  •  
    CZV   FCB
    90 : 82
    Oct 20, Fri 19.00
  •  
    CED   CZV
    79 : 74
    Oct 22, Sun 17.00
  •  
    KHI   CZV
    85 : 78
    Oct 24, Tue 18.30
  •  
    CZV   MTA
    87 : 84
    Oct 26, Thu 19.00
  •  
    CZV   MZT
    112 : 73
    Oct 30, Mon 18.00
  •  
    CZV   BRO
    69 : 75
    Nov 2, Thu 18.00
  •  
    PAR   CZV
    84 : 100
    Nov 6, Mon 21.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 65
    Nov 10, Fri 20.45
  •  
    CZV   FMP
    84 : 77
    Nov 12, Sun 17.00
  •  
    CZV   CSK
    59 : 85
    Nov 15, Wed 19.00
  •  
    OLY   CZV
    85 : 59
    Nov 17, Fri 20.00
  •  
    CZV   BKN
    - : -
    Nov 23, Thu 21.00
  •  
    RMB   CZV
    - : -
    Dec 1, Fri 21.00
  •  
    CZV   EFS
    - : -
    Dec 8, Fri 19.00
  •  
    VBC   CZV
    - : -
    Dec 15, Fri 20.30
  •  
    FBD   CZV
    - : -
    Dec 19, Tue 18.45
  •  
    CZV   PAO
    - : -
    Dec 21, Thu 19.00
  •  
    AXM   CZV
    - : -
    Dec 29, Fri 20.45
  •  
    CZV   ZAL
    - : -
    Jan 5, Fri 19.00
  •  
    EFS   CZV
    - : -
    Jan 12, Fri 18.30
  •  
    CZV   KHI
    - : -
    Jan 16, Tue 19.00
  •  
    MTA   CZV
    - : -
    Jan 18, Thu 21.00
  •  
    CZV   OLY
    - : -
    Jan 26, Fri 19.00
  •  
    BKN   CZV
    - : -
    Feb 2, Fri 20.30
  •  
    CZV   AXM
    - : -
    Feb 9, Fri 19.00
  •  
    BRO   CZV
    - : -
    Feb 23, Fri 20.00
  •  
    CZV   UNI
    - : -
    Mar 2, Fri 20.15
  •  
    FCB   CZV
    - : -
    Mar 9, Fri 21.00
  •  
    CZV   VBC
    - : -
    Mar 16, Fri 19.00
  •  
    PAO   CZV
    - : -
    Mar 20, Tue 20.15
  •  
    CZV   FBD
    - : -
    Mar 22, Thu 19.00
  •  
    CZV   RMD
    - : -
    Mar 30, Fri 19.00
  •  
    CSK   CZV
    - : -
    Apr 6, Fri 19.00
KK Crvena zvezda
VS
Baskonia Vitoria
23. Novembar 2017.
21:00
1Budućnost VOLI6/1
2Crvena zvezda mts5/2
3Cedevita5/2
4FMP4/3
5Partizan NIS4/3
6Mega Bemax
3/4
7Igokea3/4
8Cibona3/4
9Mornar3/4
10Zadar2/5
11Petrol Olimpija
2/5
12MZT Skopje Aerodrom2/5






VESTI

12.11.2017 /

Zvezda bolja od FMP-a 84:77

Košarkaši Crvene zvezde mts pobedili FMP pred 2000 gledalaca u dvorani "Aleksandar Nikolić" i stigli do 6.pobede u regionanoj ligi. Feldin ubacio 31 poen, Lesor uz 11 poena imao i 10 skokova.
Košarkaši Crvene zvezde mts pobedili su ekipu FMP-a sa 84:77 (19:18, 17:17, 26:20, 22:22) u utakmici 8.kola ABA lige.

Crveno-beli su tako stigli do 6.pobede u regionalnom takmičenju, a pred 1500 gledalaca u dvorani „Aleksandar Nikolić" najefikasniji u ekipi Crvene zvezde mts bio je Džejms Feldin sa 31.poenom.

Trener crveno-belih Dušan Alimpijević na ovoj utakmici zbog lakših povreda nije mogao da računa na Peru Antića, kapitena Branka Lazića, dok se Milko Bjelica našao u protokolu, ali nije nastupao u nedeljnoj utakmici.

Meč u dvorani „Aleksanadra Nikolić" bolje su otvorili crveno-beli, a nakon serije pogodaka Feldina (8poena) poveli i sa 14:5. Medjutim, uporna ekipa FMP-a za koju nisu nastupali Radanov i Šešlija, ubrzo je uhvatila priključak i igralo se koš za koš praktično do kraja prvog poluvremena koje je obeležio Feldin sa čak 19 ubačenih poena. 

U trećoj četvrtini crveno-beli su pojačali ritam, na parket se vratio Ročesti koji je tokom prvog poluvremena brzo upao u probleme sa ličnim greškama (3 za 12 minuta), Feldin je ubacio još dve trojke, a priključili su im se Jovanović i Lesor, pa su košarkaši Crvene zvezde mts vodili nakon treće deonice 62:55. 

Tu prednost održavali su i u uvodnim minutima poslednje četvrtine, ali je nakon trojke Pota za 68:63 trener Alimpijević bio prinudjen da zatraži tajm-aut. Nakon pauze Čović je pogodio novu trojku, a seriju gostiju zaustavio je Ročesti trojkom za 71:66.


Nastavio je FMP da preti, nakon nove 2+1 Majkla Odža, ali je uzvratio Dangubić svojom prvom trojkom za 74:69. Do kraja utakmice, crveno-beli su serijom 5-0 uspeli da održe prednost i uvedu meč u mirnu završnicu i stignu do novih bodova.

KK Crvena zvezda mts:

Radičević 3, Dangubić 6, Davidovac, Lazarević 3, Dobrić 2, Feldin 31, Apić,Janković 5 + 7sk, Ročesti 11+9as, Lesor 11+10 sk, Jovanović 12+5 sk, Bjelica.

Džejms Feldin:

"Bili smo malo umorni od putovanja. Ali, zato smo ovde. Znali smo da će rival biti spreman i motivisan, ali bili smo spremni da odgovorimo. Držali smo se zajedno i borili se kao tim." 

Dušan Alimpijević:

"Odlična utakmica FMP-a. To je mlad, talentovan tim koji će svima u ABA ligi praviti probleme. Pored te mladosti FMP pokazuju ogroman talenat, igra odlično. Ima vremena za trening i odmor što je velika stavka za mlad tim. Došli su motivisani na ovaj meč tako i treba. To je za poštovanje. Mi smo odlučili da zbog preumornog Lazića promenimo sastav. Antićeva povreda je sanirana, dok smo Bjelicu odmarali za CSKA. Tako da ćemo za CSKA biti u najjačem sastavu. To je bio cilj na ovom meča. Da malo odmorimo nosice igre, ali i da vidimo šta igrači koji dolaze sa klupe, mogu ili ne mogu. A, s obzirom na kretanje rezultat, nije tajna da sa njima nismo igrali fenomenalno."

U narednom kolu ekipa Crvene zvezde mts igraće protiv Zadra u dvorani „Krešimir Ćosić", pre toga za crveno-bele slede dva velika iskušenja u Evroligi, utakmice sa CSKA u Beogradu u sredu, i već u petak duel sa Olimpijakosom u Pireju.