•  
    CZV   MOR
    88 : 77
    Oct 1, Sun 21.00
  •  
    CZV   MEG
    90 : 80
    Oct 4, Wed 21.00
  •  
    PET   CZV
    73 : 82
    Oct 8, Sun 17.00
  •  
    ZAL   CZV
    78 : 76
    Oct 13, Fri 19.00
  •  
    CZV   BUD
    75 : 79
    Oct 15, Sun 19.00
  •  
    CZV   FCB
    90 : 82
    Oct 20, Fri 19.00
  •  
    CED   CZV
    79 : 74
    Oct 22, Sun 17.00
  •  
    KHI   CZV
    85 : 78
    Oct 24, Tue 18.30
  •  
    CZV   MTA
    87 : 84
    Oct 26, Thu 19.00
  •  
    CZV   MZT
    112 : 73
    Oct 30, Mon 18.00
  •  
    CZV   BRO
    69 : 75
    Nov 2, Thu 18.00
  •  
    PAR   CZV
    84 : 100
    Nov 6, Mon 21.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 65
    Nov 10, Fri 20.45
  •  
    CZV   FMP
    84 : 77
    Nov 12, Sun 17.00
  •  
    CZV   CSK
    59 : 85
    Nov 15, Wed 19.00
  •  
    OLY   CZV
    85 : 59
    Nov 17, Fri 20.00
  •  
    CZV   BKN
    - : -
    Nov 23, Thu 21.00
  •  
    RMB   CZV
    - : -
    Dec 1, Fri 21.00
  •  
    CZV   EFS
    - : -
    Dec 8, Fri 19.00
  •  
    VBC   CZV
    - : -
    Dec 15, Fri 20.30
  •  
    FBD   CZV
    - : -
    Dec 19, Tue 18.45
  •  
    CZV   PAO
    - : -
    Dec 21, Thu 19.00
  •  
    AXM   CZV
    - : -
    Dec 29, Fri 20.45
  •  
    CZV   ZAL
    - : -
    Jan 5, Fri 19.00
  •  
    EFS   CZV
    - : -
    Jan 12, Fri 18.30
  •  
    CZV   KHI
    - : -
    Jan 16, Tue 19.00
  •  
    MTA   CZV
    - : -
    Jan 18, Thu 21.00
  •  
    CZV   OLY
    - : -
    Jan 26, Fri 19.00
  •  
    BKN   CZV
    - : -
    Feb 2, Fri 20.30
  •  
    CZV   AXM
    - : -
    Feb 9, Fri 19.00
  •  
    BRO   CZV
    - : -
    Feb 23, Fri 20.00
  •  
    CZV   UNI
    - : -
    Mar 2, Fri 20.15
  •  
    FCB   CZV
    - : -
    Mar 9, Fri 21.00
  •  
    CZV   VBC
    - : -
    Mar 16, Fri 19.00
  •  
    PAO   CZV
    - : -
    Mar 20, Tue 20.15
  •  
    CZV   FBD
    - : -
    Mar 22, Thu 19.00
  •  
    CZV   RMD
    - : -
    Mar 30, Fri 19.00
  •  
    CSK   CZV
    - : -
    Apr 6, Fri 19.00
KK Crvena zvezda
VS
Baskonia Vitoria
23. Novembar 2017.
21:00
1Budućnost VOLI6/1
2Crvena zvezda mts5/2
3Cedevita5/2
4FMP4/3
5Partizan NIS4/3
6Mega Bemax
3/4
7Igokea3/4
8Cibona3/4
9Mornar3/4
10Zadar2/5
11Petrol Olimpija
2/5
12MZT Skopje Aerodrom2/5






VESTI

25.05.2017 /

Zvezda sigurna u Sremskoj Mitrovici

Košarkaši Crvene zvezde mts savladali su Mega Leks na gostovanju rezultatom 67:73 (18:17, 16:21, 19:20, 14:15) i na taj način ostvarili 10. pobedu u Mozzart Superligi Srbije i zadržali poziciju na čelu tabele.
Tradicionalno nezgodno gostovanje u Sremskoj Mitrovici crveno-beli su i ovog puta uspešno prebrodili. U meču u kom se gotovo tri deonice igralo u serijama, košarkaši Crvene zvezde mts su bili bolji i na kraju zasluženo slavili rezultatom 67:73. 

Do 10. pobede u Mozzart Superligi Srbije Zvezda je stigla zahvaljujući odličnoj igri u poslednjoj deonici. Kada se sasvim dobrom protoku lopte u napadu pridružila i karakteristično dobra odbrana crveno-beli su pravili razliku. Stefan Jović je briljirao u tim trenucima, kao i tokom čitavog meča, a tada je stigao i napadački doprinos Milka Bjelice. 

Crveno-beli su stekli prvo dvocifreno vođstvo polovinom poslednjeg perioda (58:69) i do kraja meča mirno sačuvali stečeni kapital.

Trebalo bi pomenuti da je Zvezda u ovom meču nastupala bez Nejta Voltersa i Marka Simonovića. Do pobede je crveno-bele predvodio Stefan Jović koji je odigrao najbolji meč od povratka nakon teške povrede i meč završio sa 20 poena i osam asistencija. 

Motivisani domaćin je odlično započeo utakmicu. Bez promašaja iz igre, uz Spasojevićevih sedam poena, Mega je povela 11:5. Međutim, Zvezda je imala spreman odgovor. Jović je od početka igrao veoma dobro, a kada je razigrao i svoje saigrače crveno-beli su napravili seriju 10:0 i preokrenuli rezultat (11:15). 

Od tog momenta se igralo koš za koš, sve do završnice prvog perioda kada je Mega uspela da povrati vođstvo – 18:17.

Rezultatska klackalica nastavila se i u drugom periodu, ali su crveno-beli onda zaigrali znatno angažovanije u odbrani. Crveno-beli su praktično ’’odsekli’’ pristup reketu domaćinu i terali protivnika na teške šuteve sa distance. Kontrola skoka i brzi kontranapadi doneli su seriju 6:0 i nakon poena Lazića iz gotovo nemoguće situacije Zvezda se ponovo rezultatski odlepila (27:33).

Zvezda je održala prednost do poluvremena, ali je do novog rezultatskog preokreta došlo nakon dve vezane trojke Mušidija – 40:38. Nastavilo se sa igrom u serijama. Razigrao se Mitrović, Jović je i dalje bio u dobrom ritmu pa su crveno-beli serijom 8:0 povratili plus od šest poena (40:46). 

Ipak, Mušidi i Jaramaz su se raspucali i vezali tri trojke pa je domaćin posle dužeg vremena ponovo poveo i to serijom 11:2 – (51:48). Jović je pogodio tada izrazito važnu trojku i zaustavio zahuktalog rivala. 

Usledili su poeni Dangubića, Gudurića i Bjelice pa je Zvezda ponovo imala prednost i na kraju trećeg perioda – 53:58. 

Prvi plejmejker crveno-belih Stefan Jović nastavio je da briljira. Novim poenima na početku poslednjeg perioda i to nakon izuzetnog protoka lopte cele ekipe, doneo je crveno-belima najvećih plus sedam – 53:60. 

Zvezdinoj veoma dobroj igri u napadu pridružila se i odlična odbrana, a razigrao se Milko Bjelica. Centri Mega Leksa nisu imali odgovor za pokretljivog Bjelicu koji je lako završavao svoje prodore ili primoravao rivala da pravi faul. Upravo nakon dva iskorišćena slobodna bacanja najiskusniji igrač Zvezde doneo je svojoj ekipi prvo dvocifreno vođstvo na oko pet minuta do kraja meča (58:69).

Motivisani domaćin je pokušao da se vrati u meč, ali su crveno-beli zadržali hladnu glavu i mirno priveli meč kraju.

Već u nedelju Crvena zvezda mts nastavlja takmičenje u Mozzart Superligi Srbije kada će dočekati ekipu Vršca u dvorani ’’Aleksandar Nikolić’’. 

Mega Leks – Crvena zvezda mts 67:73 (18:17, 16:21, 19:20, 14:15)

Mega Leks: Mušidi 16, Rebić 2, Lešić 4 (5sk), Čarapić, Jaramaz 7, Spasojević 12, Kaba 5 (11sk), Simeunović 6, Tejić, Novak 12 (5as), Kapetanović 1, Samardžiski 2. 

Crvena zvezda mts: Tompson 2, Dangubić 5 (6sk), Mitrović 13, Lazić 7 (4sk, 4ul), Simanić, Dobrić 2, Rakićević, Dženkins 2, Gudurić 9, Jović 20 (8as), Kuzmić 2 (7sk), Bjelica 11 (4sk).