•  
    CZV   MOR
    88 : 77
    Oct 1, Sun 21.00
  •  
    CZV   MEG
    90 : 80
    Oct 4, Wed 21.00
  •  
    PET   CZV
    73 : 82
    Oct 8, Sun 17.00
  •  
    ZAL   CZV
    78 : 76
    Oct 13, Fri 19.00
  •  
    CZV   BUD
    75 : 79
    Oct 15, Sun 19.00
  •  
    CZV   FCB
    90 : 82
    Oct 20, Fri 19.00
  •  
    CED   CZV
    79 : 74
    Oct 22, Sun 17.00
  •  
    KHI   CZV
    85 : 78
    Oct 24, Tue 18.30
  •  
    CZV   MTA
    87 : 84
    Oct 26, Thu 19.00
  •  
    CZV   MZT
    112 : 73
    Oct 30, Mon 18.00
  •  
    CZV   BRO
    69 : 75
    Nov 2, Thu 18.00
  •  
    PAR   CZV
    84 : 100
    Nov 6, Mon 21.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 65
    Nov 10, Fri 20.45
  •  
    CZV   FMP
    84 : 77
    Nov 12, Sun 17.00
  •  
    CZV   CSK
    59 : 85
    Nov 15, Wed 19.00
  •  
    OLY   CZV
    85 : 59
    Nov 17, Fri 20.00
  •  
    ZAD   CZV
    76 : 88
    Nov 20, Mon 18.00
  •  
    CZV   BKN
    81 : 85
    Nov 23, Thu 21.00
  •  
    RMB   CZV
    83 : 87
    Dec 1, Fri 21.00
  •  
    CZV   IGK
    85 : 80
    Dec 4, Mon 21.00
  •  
    CZV   EFS
    100 : 81
    Dec 8, Fri 19.00
  •  
    CIB   CZV
    - : -
    Dec 11, Mon 18.00
  •  
    VBC   CZV
    - : -
    Dec 15, Fri 20.30
  •  
    MRN   CZV
    - : -
    Dec 17, Sun 19.00
  •  
    FBD   CZV
    - : -
    Dec 19, Tue 18.45
  •  
    CZV   PAO
    - : -
    Dec 21, Thu 19.00
  •  
    MEG   CZV
    - : -
    Dec 25, Mon 18.00
  •  
    AXM   CZV
    - : -
    Dec 29, Fri 20.45
  •  
    CZV   PET
    - : -
    Jan 2, Tue 19.00
  •  
    CZV   ZAL
    - : -
    Jan 5, Fri 19.00
  •  
    BUD   CZV
    - : -
    Jan 8, Mon 18.00
  •  
    EFS   CZV
    - : -
    Jan 12, Fri 18.30
  •  
    CZV   CED
    - : -
    Jan 14, Sun 19.00
  •  
    CZV   KHI
    - : -
    Jan 16, Tue 19.00
  •  
    MTA   CZV
    - : -
    Jan 18, Thu 21.00
  •  
    MZT   CZV
    - : -
    Jan 22, Mon 18.00
  •  
    CZV   OLY
    - : -
    Jan 26, Fri 19.00
  •  
    CZV   PAR
    - : -
    Jan 29, Mon 21.00
  •  
    BKN   CZV
    - : -
    Feb 2, Fri 20.30
  •  
    FMP   CZV
    - : -
    Feb 5, Mon 18.00
  •  
    CZV   AXM
    - : -
    Feb 9, Fri 19.00
  •  
    CZV   ZAD
    - : -
    Feb 12, Mon 18.00
  •  
    BRO   CZV
    - : -
    Feb 23, Fri 20.00
  •  
    CZV   UNI
    - : -
    Mar 2, Fri 20.15
  •  
    IGK   CZV
    - : -
    Mar 5, Mon 18.00
  •  
    FCB   CZV
    - : -
    Mar 9, Fri 21.00
  •  
    CZV   CIB
    - : -
    Mar 12, Mon 18.00
  •  
    CZV   VBC
    - : -
    Mar 16, Fri 19.00
  •  
    PAO   CZV
    - : -
    Mar 20, Tue 20.15
  •  
    CZV   FBD
    - : -
    Mar 22, Thu 19.00
  •  
    CZV   RMD
    - : -
    Mar 30, Fri 19.00
  •  
    CSK   CZV
    - : -
    Apr 6, Fri 19.00
Cibona
VS
KK Crvena zvezda
11. Decembar 2017.
18:00
1Budućnost VOLI8/1
2Crvena zvezda mts7/2
3Cedevita6/3
4FMP5/4
5Partizan NIS5/4
6Igokea4/5
7Petrol Olimpija4/5
8Mornar4/5
9Mega Bemax3/6
10Cibona3/6
11Zadar3/6
12MZT Skopje Aerodrom2/7






VESTI

23.11.2017 /

Zvezda stala na korak od preokreta

Košarkaši Crvene zvezde mts umalo su napravili veliki preokret protiv Baskonije. Međutim, iskusni rival je odoleo crveno-belima i na kraju slavio u Beogradskoj areni rezultatom 81:85.
Uz ogromnu potrošnju energije i pokazanu želju crveno-beli su topili vođstvo favorizovanog rivala. Crveno-beli su minus od 12 poena pretvorili u vođstvo polovinom poslednjeg perioda. Ipak, hladnokrvnost iskusnog rivala pokazala se u završnici meča. Prekaljeni internacionalci Džening, Šengelija, Tima i Bubua pogađali su iz teških pozicija i na kraju su Španci slavili rezultatom 81:85.

Na početku meča igralo se veoma čvrsto na obe strane i uoči TV tajmauta na polovini prvog perioda bilo je 9:9. Nakon pauze Baskonija je zaigrala veoma dobro i na krilima prekaljenog Toka Šengelije napravila seriju 11:3 i povela 12:20. Odgovorili su Ročesti i Dobrić, koji je pogodio uz faul, pa su crveno-beli smanjili razliku. Na kraju prve deonice bilo je 17:22.
Zvezda je prilazila, pretila i u dva navrata zaostatak smanjila na samo dva poena. 

Nakon neiskorišćenih prilika za izjednačenje, iskusni rival se raspucao. Prednjačio je Met Džening, ali su dobre role imali i Fojtman i Tima. Serija 10:0 odvela je goste na najvećih plus 12 (32:44). 

Trener Alimpijević tragao je za pravom petorkom, a veliku energiju u tim uneo je Lesor. Ukradena lopta, a potom i zakucavanje bili su ključni u mini seriji pred odlazak na poluvreme. Zvezda je smanjila zaostatak pred odlazak na veliki odmor (38:47). 

Crveno-beli su ušli u drugo poluvreme sa mnogo energije, a prednjačio je razigrani Dobrić. Pogađao je i krao lopte, ali su iskusni rivali imali odgovor. Međutim, nagrada za borbenost morala je da usledi. Stigla je sa tribina odakle je dolazila sve jača podrška.

Dobrićev pogodak uz faul iz ukradene lopte, ukradena lopta Lazića koja je iznedrila trojku Jankovića i publika se potpuno uključila u meč. Zvezda je prišla na minus od četiri poena (48:52). Izabranici trenera Alimpijevića su bili u ritmu, ali je i Baskonija igrala veoma dobro. 
Ponovo na korak do preokreta crveno-beli su ispali iz ritma. Baskonija je bila u žestokom ritmu i trojkama napravila seriju 12:6 koja je ponovo odvela goste na dvocifrenu razliku (54:64). Poeni Lesora uz faul primakli su Zvezdu na zaostatak od sedam poena pre početka poslednjeg kvartala (57:64). 

Odgovor na trojke rivala bile su trojke Davidovca i poeni Bjelice pa Baskonija nije stekla veće vođstvo. Izabranici Dušana Alimpijevića pokazivali su karakter i nisu odustajali. Nakon tajmauta Zvezdinog trenera u seriju je ušao Matias Lesor. Dva poena, pogodak uz faul i pogodak uz faul. Lesor 8 – Baskonija 0 i crveno-beli su konačno izjednačili – 73:73! Usledili su poeni Davidovca sa linije penala i stigao je preokret – 75:73. Odgovorio je Džening iz ugla, a potom i Fojtman. Baskonija je otišla na tri poena prednosti, a onda je Dobrić pogodio za tri poena. Ipak, Tima je pogodio sa iste razdaljine.

 
Dva minuta pre kraja Baskonija je imala tri poena prednosti. Dramatična završnica nije izostala, ali je iskustvo rivala bilo presudno. Igrači koji imaju mnogo sličnih utakmica u nogama nadigrali su mladi sastav Crvene zvezde i bili hladnokrvni u odsudnim momentima. 

Dušan Alimpijević:

Napravili smo jedan pomak, ali nedovoljan da se dobije utakmica u Evroligi. Baskonija veoma dobro kažnjava svaku grešku. Pozitivna stvar je ta što su se pojavili određeni mladi igrači sa svojim ulogama. Čim taj doprinos imate, igra je bolja, a naručito u odsustvu Pere Antića. On je imao neodložne porodične obaveze i zato je morao da otputuje hitno u Makedoniju.

Onog trenutka kada ova ekipa bude imala kontinuitet starijih i mlađih igrača, kada to postane standard. Kada imate ograničavajući faktor budžeta, što je normalno i svako mora da se nosi u Crvenoj zvezdi. Nema kuknjave, naša prednost treba da bude mladost. Ali, da li očekujete da takav mlad tim bude bolji u oktobru nego u martu? Ja ne očekujem.

Crvena zvezda mts – Baskonija 81:85 (17:22, 21:25, 19:17, 24:21)

Crvena zvezda mts: Radičević, Dangubić, Davidovac 7, Lazić 2, Dobrić 17, Feldin 10, Apić, Janković 8, Ročesti 4 (5as), Lesor 19, Jovanović 5, Bjelica 9 (6sk).