•  
    CZV   MOR
    88 : 77
    Oct 1, Sun 21.00
  •  
    CZV   MEG
    90 : 80
    Oct 4, Wed 21.00
  •  
    PET   CZV
    73 : 82
    Oct 8, Sun 17.00
  •  
    ZAL   CZV
    78 : 76
    Oct 13, Fri 19.00
  •  
    CZV   BUD
    75 : 79
    Oct 15, Sun 19.00
  •  
    CZV   FCB
    90 : 82
    Oct 20, Fri 19.00
  •  
    CED   CZV
    79 : 74
    Oct 22, Sun 17.00
  •  
    KHI   CZV
    85 : 78
    Oct 24, Tue 18.30
  •  
    CZV   MTA
    87 : 84
    Oct 26, Thu 19.00
  •  
    CZV   MZT
    112 : 73
    Oct 30, Mon 18.00
  •  
    CZV   BRO
    69 : 75
    Nov 2, Thu 18.00
  •  
    PAR   CZV
    84 : 100
    Nov 6, Mon 21.00
  •  
    UNI   CZV
    79 : 65
    Nov 10, Fri 20.45
  •  
    CZV   FMP
    84 : 77
    Nov 12, Sun 17.00
  •  
    CZV   CSK
    59 : 85
    Nov 15, Wed 19.00
  •  
    OLY   CZV
    85 : 59
    Nov 17, Fri 20.00
  •  
    CZV   BKN
    - : -
    Nov 23, Thu 21.00
  •  
    RMB   CZV
    - : -
    Dec 1, Fri 21.00
  •  
    CZV   EFS
    - : -
    Dec 8, Fri 19.00
  •  
    VBC   CZV
    - : -
    Dec 15, Fri 20.30
  •  
    FBD   CZV
    - : -
    Dec 19, Tue 18.45
  •  
    CZV   PAO
    - : -
    Dec 21, Thu 19.00
  •  
    AXM   CZV
    - : -
    Dec 29, Fri 20.45
  •  
    CZV   ZAL
    - : -
    Jan 5, Fri 19.00
  •  
    EFS   CZV
    - : -
    Jan 12, Fri 18.30
  •  
    CZV   KHI
    - : -
    Jan 16, Tue 19.00
  •  
    MTA   CZV
    - : -
    Jan 18, Thu 21.00
  •  
    CZV   OLY
    - : -
    Jan 26, Fri 19.00
  •  
    BKN   CZV
    - : -
    Feb 2, Fri 20.30
  •  
    CZV   AXM
    - : -
    Feb 9, Fri 19.00
  •  
    BRO   CZV
    - : -
    Feb 23, Fri 20.00
  •  
    CZV   UNI
    - : -
    Mar 2, Fri 20.15
  •  
    FCB   CZV
    - : -
    Mar 9, Fri 21.00
  •  
    CZV   VBC
    - : -
    Mar 16, Fri 19.00
  •  
    PAO   CZV
    - : -
    Mar 20, Tue 20.15
  •  
    CZV   FBD
    - : -
    Mar 22, Thu 19.00
  •  
    CZV   RMD
    - : -
    Mar 30, Fri 19.00
  •  
    CSK   CZV
    - : -
    Apr 6, Fri 19.00
KK Crvena zvezda
VS
Baskonia Vitoria
23. Novembar 2017.
21:00
1Budućnost VOLI6/1
2Crvena zvezda mts5/2
3Cedevita5/2
4FMP4/3
5Partizan NIS4/3
6Mega Bemax
3/4
7Igokea3/4
8Cibona3/4
9Mornar3/4
10Zadar2/5
11Petrol Olimpija
2/5
12MZT Skopje Aerodrom2/5






VESTI

07.03.2016 /

Zvezda trijumfom obezbedila drugo mesto

Košarkaši Crvene zvezde Telekom u poslednjem kolu regionalnog takmičenja ostvarili su pobedu protiv Krke iz Novog Mesta rezultatom 77:67 (22:25, 18:9, 20:17, 17:16) i time obezbedili drugu poziciju i prednost domaćeg terena u polufinalnom meču protiv Cedevite
Izabranici Dejana Radonjića okončali su regularni deo ABA lige J.t.d trijumfom protiv slovenačke Krke rezultatom 77:67 (22:25, 18:9, 20:17, 17:16). Utakmicu u hali "Aleksandar Nikolić" pratilo je 1500 gledalaca, a najefikasniji u pobedničkom timu bili su Cirbes sa 21 i Kinzi sa 15 poena. U gostujućoj ekipi, najbolji pojedinac bio je Matic Rebec sa 12 poena.

Jović, Miler, Cirbes, Kinzi i Lazić bili su startnih pet za koje se odlučio trener Radonjić.

Nakon boljeg otvaranja meča gostiju, crveno-beli su unutrašnjom igrom Cirbesa i poenima sa poludistance Kinzija uspeli da preokrenu rezultat i dođu do prednosti 18:16. Slovenački tim je iskoristio nešto slabiju defanzivnu igru domaćina i do kraja prve četvrtine novom serijom došao do vođstva 25:22. 

Totalno drugačija slika viđena je u nastavku meča; rezervna petorka srpskog šampiona zaigrala je dosta agresivnije u odbrani, dozvolivši gostima samo 2 poena za 6 minuta igre, dok su crveno-beli postigli 13. Nastavio je regionalni šampion sa dobrom igrom i posle poena Jovića, trener Anzulović je zatražio minut odmora pri rezultatu 38:30. Do kraja poluvremena, košarkaši Zvezde su sigurnom igrom zadržali vođstvo 40:34. Najbolji je bio Cirbes sa 12 poena. U pauzi između poluvremena, publiku je zabavljao čirliding tim Fakulteta organizacionih nauka u Beogradu.

Nekoliko atraktivnih poteza crveno-belih i trojka Kinzija donele su dvocifrenu prednost domaćem timu 48:38, u 24-om minutu meča. Delovalo je da su košarkaši Zvezde u potpunosti preuzeli kontrolu na utakmici, ali je slovenački tim serijom 8:0 smanjio na posed zaostatka i primorao trenera Radonjica na novi tajmaut. Usledio je ekspresan odgovor srpskog šampiona koji je novom serijom pred poslednju deonicu imao 60:51.

Kvalitet i duža klupa crveno-belih došli su do izražaja u četvrtoj četvrtini u kojoj su domaći košarkaši u potpunosti kontrolisali igru na oba kraja terena i ubrzo povećali prednost. U par navrata je Krka pokušala da se vrati u meč, ali je aktuelni šampion uvek pronalazio odgovor i na kraju došao do zasluženog trijumfa 77:67, kojim je obezbedio drugo mesto i prednost domaćeg terena u polufinalnom duelu protiv Cedevite.

KK Crvena zvezda Telekom:  Kinzi 15, Rebić, Dangubić, Lazić 4, Simanić, Micić 2, Simonović 12, Gudurić 7, Jović 5, Miler 7, Cirbes 21(34 index), Štimac 4.

Nemanja Dangubić: "Veoma bitna pobeda za nas, znamo šta je donela, prednost domaćeg terena. Očekuje nas plejof i sigurno velika bobra za veliki cilj i znamo koliko smo za to radili. Raduje nas pozicija, pored svih problema tokom sezone. Imali smo kontrolu tokom utakmice, čestitao bih ekipi Krke na igri i okrećemo se narednoj utakmici."

Dejan Radonjić: "Pričao sam da ima značaj i za nas i za njih, Liga je napravila pomeranje i milim da je trebalo svi da igraju u isto vreme. Bili smo svesni da će ekipa Krke posle osvanjanja kupa i odlične igre protiv Mege da igra da pobedi, što se očekivalo na njihovu trenutnu situaciju. Oni su dobro otvorili meč, šutem spolja. Mi smo posle toga bitno popravili odbranu, uspeli da ih stignemo, narapvili prednost i mogli da budemo pametniji u napadu. Onda taj drugi period gde smo dosta dobro kontrolisali rezultat, osim jedan kratak period kada su nas su nas stizali, držali rezultat u našim rukama čitavo vreme uz naravno, opet, mogućnost pametne igre u nekim momentima, i u odbrani i u napadu, i došli do druge pozicije na kraju. Na kraju ovog regularnog dela koji je bio stvarno karakterističan za nas, veoma težak, sa puno momenata koji su mogli da utiču na to da se ne nađemo na drugoj poziciji. Izašli smo iz svih tih kriznih situacija dobro i uspeli da ne trpi ABA takmičenje našu želju i potrošnju igrajući u Evroligi. I evo posle 26 kola uprkos svemu smo došli do druge pozicije i s obzirom na sve moramo da budemo zadovojni. Očekuje nas evroligaški period, sa nekoliko mečeva istog nivoa u kratkom periodu, gde naravno želimo da budemo dobri. Znamo naravno da će biti izuzetno teško protiv Cedevite, pre toga imamo PAO u Areni. PAO koji je u sjajnoj formi trenutno, i koji je pobedama pokazao da su igrači koji su došli doneli puno kvaliteta, što se ovih dana moglo videti u pobedama protiv najboljih timova u Evropi, kao sto je Fenerbahče. U petak, Arena, pokušaćemo da se spremimo najbolje što možemo, pet kola do kraja. Situacija u grupi je takva da jedan rezultat ne znači definitivnu poziciju ili mogućnost da možemo da prepoznamo šta će se desiti, moraće da se igra do kraja i da se gleda od meča do meča. Tako da će biti dosta teško pored plejofa sa Cedevitom, imamo dva najteža gostovanja ove sezone, ali da bi došli do onoga što želimo, znamo da šampioni rade teške stvari. Nadam se da ćemo da izdržimo sve i da ćemo biti dobri do kraja sezone."

Prvi polufinalni meč protiv Cedevite na programu je 15. marta, a takmičenje u Top 16 fazi Evrolige, košarkaši Crvene zvezde Telekom nastavljaju u petak od 20h u "Kombank areni" protiv Panatinaikosa.